Strona Główna / ŚWIETLICA / Rok szkolny 2015/2016

Rok szkolny 2015/2016

„Baw się i ucz! Świetlica szkolna przyjazna uczniowi”

Nauczyciele i uczniowie przystąpili do udziału w Ogólnopolskim Konkursie: „Baw się i ucz! Świetlica szkolna przyjazna uczniowi” Konkurs organizowany byl przez Studium Prawa Europejskiego. Celem konkursu było zaprezentowanie świetlicy szkolnej jako miejsca sprzyjającego nauce i zabawie. Konkurs przeprowadzony został w okresie od października 2015 roku do lutego 2016 r.

więcej »

„Pamiętajcie o ogrodach…” śpiewał Jonasz Kofta…

„Pamiętajcie o ogrodach…” – śpiewali nasi uczniowie.

W czasie spotkania z poezją wiosenną przygotowanego przez uczniów klas 2c oraz 2e ze świetlicy szkolnej mieliśmy okazję do wzruszenia, zadumy oraz zachwytu nad pięknem przyrody zaklętym w lirycznych tekstach. Znane i lubiane piosenki dla małych i dużych – „Wiosna, ach to ty”, „Kwiatki, bratki i stokrotki”, „Maszeruje wiosna” napełniały wszystkich radością i słoneczną energią. Na pewno wszyscy poczuli, że to naprawdę wiosna, cieplejszy wieje wiatr…

więcej »

ŚWIETLICOWY KONKURS PLASTYCZNY „CZARODZIEJSKA RÓŻDŻKA I CZAPKA” - Podsumowanie

Dnia 05.02.2016r. komisja świetlicowego konkursu w składzie:

1. Małgorzata Czerwonka,

2. Jadwiga Korzeniewska,

3. Aneta Papierz,

obradowała w sprawie laureatów świetlicowego konkursu plastycznego pod hasłem „Czarodziejska różdżka i czapka” zorganizowanego przez świetlicę klas 2-3 Szkoły Podstawowej nr 52 im. Marii Konopnickiej w Lublinie.

Na konkurs wpłynęło 18 prac w kategorii „czarodziejska czapka” i 6 prac w kategorii „magiczna różdżka”.

więcej »

Konkurs plastyczny „Czarodziejska różdżka i czapka”

ŚWIETLICOWY KONKURS PLASTYCZNY

„CZARODZIEJSKA RÓŻDŻKA I CZAPKA”

więcej »

Prace plastyczne klas II - III

W ostatnich miesiącach dzieci ze świetlicy szkolnej z klas II-III wykonały wiele prac plastycznych. Oto kilka z nich :-)

więcej »

Podsumowanie akcji Szlachetna Paczka

Rodzina, pan Ryszard i pani Maria, do której trafił świąteczny prezent, przygotowany przez świetlicę naszej szkoły w ramach akcji Szlachetna Paczka była bardzo zaskoczona, tym, że otrzymała taką obfitość. Obdarowani, cieszyli się bardzo że otrzymali węgiel, którym będą mogli ogrzać swój niewielki dom podczas nadchodzącej zimy.

więcej »

Prace uczniów klas I -szych w świetlicy szkolnej.

Uczniowie wykonywali maski i robili pokaz sztucznych ogni przy użyciu czarnego brystolu. Zajęcia były okazja do wspomnień zabaw sylwestrowych. Zajęcia prowadzone przez panią Małgorzatę Wiatrowska oraz panią Monikę Czubak.

więcej »

"Spotkanie z Policjantką"

W ramach realizacji Ogólnopolskiego Konkursu „BAW SIĘ I UCZ ! ŚWIETLICA SZKOLNA PRZYJAZNA UCZNIOWI” polecanego przez Studium Prawa Europejskiego, świetlica klas I zorganizowała dla uczniów naszej szkoły zajęcia pod hasłem „Bezpieczny Internet”.

więcej »