Strona Główna / SPORT W NASZEJ SZKOLE / Turniej szermierki

Turniej szermierki

W dniu 17.02.2016 odbył się pierwszy turniej szermierki w Szkole Podstawowej nr 52 im. Marii Konopnickiej w Lublinie. Zawody były częścią akcji „Zima w mieście” , a nagrody zostały ufundowane przez Urząd Miasta Lublin. Pomysłodawcą, sędzią i organizatorem z ramienia szkoły był nauczyciel wychowania fizycznego Artur Grądzielewski.

Te nieoficjalne mistrzostwa Felina rozegrane zostały w czterech kategoriach wiekowych.

W kategorii klas pierwszych pierwsze miejsce zajął Hubert Frączek, drugi był Antonii Kujawa.

W kategorii klas 2-3 odnotowano następującą kolejność.

4. Kacper Wodziński

W kategorii dziewcząt zwycięstwem podzieliły się siostry. Pierwsze miejsce zajęła Weronika Kaczyńska, która pokonała Paulinę w finale.

Walka była bardzo wyrównana, a o zwycięstwie decydowały milimetry, więc nagrody otrzymali wszyscy, którzy ukończyli turniej i walczyli do samego końca.

Następną edycję turnieju planujemy na wiosnę na boisku Orlik. Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt z panem Arturem Grądzielewskim.