Strona Główna / SPORT W NASZEJ SZKOLE / Szkolna Spartakiada SP 52

Szkolna Spartakiada SP 52

W grudniu dla klas IV – VI rozpoczęliśmy organizację zawodów sportowych w ramach cyklicznej Spartakiady SP 52 w Lublinie pt. „Sport na wesoło”.

Celem spartakiady jest:

 

  • Propagowanie zdrowego stylu życia przez aktywne spędzanie czasu.
  • Rozwijanie sprawności fizycznej i odporności psychicznej uczniów.
  • Tworzenie atmosfery współpracy i współdziałania w zespole.
  • Zachęcanie uczniów do współzawodnictwa poprzez gry i zabawy.
  • Wyłonienie najbardziej usportowionej klasy z poszczególnego poziomu.

 

Rywalizacja sportowa odbywać się będzie w miesiącach:

 

  • Grudzień
  • Luty
  • Kwiecień

Podczas pierwszej części Spartakiady uczniowie rywalizowali w następujących konkurencjach:

Kozłowanie piłki

Zawodnicy na sygnał kozłują piłkę, slalomem między pachołkami . Wracają kozłując po prostej. Wygrywa drużyna, która szybciej i dokładniej wykona ćwiczenie.

Bieg z woreczkiem na głowie

Uczestnicy zabawy biegną z woreczkiem na głowie, slalomem między pachołkami. Powrót biegiem, po prostej, z woreczkiem w dłoni. Wygrywa zespół, który szybciej i dokładniej wykona ćwiczenie.

Bieg z rożkiem

Uczestnicy zabawy w jednej ręce trzymają pachołek, w którym włożona jest piłka. Na sygnał biegną do pachołka i go omijają, wracają tak samo. Kolejne osoby wykonują to samo. Wygrywa zespół, który szybciej i dokładniej wykona ćwiczenie.

Wyścigi raków z piłkami

Zawodnicy ustawieni w podporze tyłem z piłką na brzuchu, na sygnał prowadzącego, biegną, po prostej do pachołka. Powrót po prostej w postawie stojącej z piłką w rękach. Wygrywa zespół, który szybciej wykona ćwiczenie.


Utrzymaj piłeczkę

Zawodnicy ustawieni na linii startu, pierwsze osoby trzymają w rękach rakietkę do badmintona, a na niej piłeczkę. Biegną z rakietką i piłeczką do pachołka, obiegają go, wracają na linię startu, a rakietkę przekazują kolejnemu zawodnikowi. Wygrywa drużyna, która szybciej wykona ćwiczenie i nie „zgubi” piłeczki.

Klasy 6

 

1
2
3
4
5

Klasy 4

1
2
3
4
5

Klasy 5

1
2
3
4
5

27 lutego 2015 roku odbyła się druga runda Szkolnej Spartakiady „Sport na wesoło”. Wszystkie klasy rywalizowały ze sobą w następujących konkurencjach:

 

Bieg z gazetą

 

Każdy zawodnik trzyma rozłożoną gazetę i kładzie ją sobie na klatce piersiowej. Na sygnał prowadzącego biegnie po prostej do pachołka, starając się nie zgubić gazety, obiega ją i wraca na linię startu. Wygrywa drużyna, która szybciej wykona ćwiczenie.

 

Podaj piłkę

 

Uczestnicy stoją w rzędzie z wysoko uniesionymi ramionami. Pierwsza osoba z rzędu podaje piłeczkę do tyłu. Ostatni zawodnik biegnie z piłeczka na początek i znowu podaję ją do tyłu. Ćwiczenie kończy się wówczas, gdy pierwszy zawodnik znowu będzie na swoim miejscu. Wygrywa zespół, który szybciej wykona ćwiczenie i nie „zgubi” piłki.

 

Przeciąganie na ławeczce

 

Zawodnicy dobiegają do ławeczki, kładą się na brzuchu, chwytając ławkę przeciągają się do jej końca. Wstają biegną do pachołka, obiegają go i wracają do swojej drużyny. Wygrywa zespół, który wykona więcej celnych rzutów.

 

Skoki kangurów

 

Pierwszy zawodnik w drużynie trzyma plastykowa butelkę między udami, wykonuje skoki kangura po prostej, do pachołka. Powrót biegiem w butelką w ręku. Podaje ją następnemu zawodnikowi. Wygrywa drużyna, która szybciej i dokładniej wykona ćwiczenie.

 

Bieg z przeszkodami

 

Na torze przeszkód ustawione są dwa pachołki w niewielkiej odległości, szarfa, piłka lekarska. Zawodnicy biegną slalomem, między pachołkami w kierunku szarfy, przekładają szarfę od dołu, wykonują przeskok obunóż przez piłkę lekarską. Powrót biegiem, po prostej. Wygrywa drużyna, która szybciej wykona ćwiczenie.

 

Rzut do celu

 

Wszyscy zawodnicy trzymają woreczki. Na podłodze w odległości ok. 3, 4 kroków leży obręcz. Na sygnał dzieci wykonują rzut, sposobem dowolnym, do obręczy. Wygrywa zespół, który wrzuci więcej gazetowych kul.

1
2
3
4
5
6
7