Strona Główna / SPORT W NASZEJ SZKOLE / III TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ PAMIECI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

III TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ PAMIECI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

III TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ

PAMIECI

ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

(szkoły podstawowe)

Hala sportowa SP 52 na Felinie

Organizator: Ognisko TKKF Omega

Wsparcie: Prezydent Miasta Lublin

Urząd Miasta Lublin

IPN Lublin

Zarząd regionu Środkowowschodniego NSZZ Solidarność

Olimp Trofea – Katarzyna Urban

Oto co o turnieju powiedział prezes TKKF Zbigniew Furman:

Po raz trzeci Ognisko Omega wspólnie ze Szkołą Podstawową nr 52, pięknie dwoma turniejami( hala i Orlik) uczcili tych tak długo zapomnianych ponadczasowych bohaterów którzy do końca wierzyli, ze można żyć w wolnej Polsce już w latach 40 i 50. Większość narodu umęczona II wojna światową nie wsparła ich należycie i ich marzenie poparte heroicznym bohaterstwem nie dało im pełnej satysfakcji. Sami zapłacili wielka cenę za swe bohaterstwo i na lata zostali zapomniani przez Naród i Ojczyznę. Dopiero Wielka Solidarność przypomniała wszystkim, że są ludzie wielkiego serca, wielcy bohaterowie którzy oddali życie za swoją Ojczyznę. Pan Prezydent Lech Kaczyński jako pierwszy upomniał się o szacunek dla tych Niezłomnych, następnie podtrzymał tę inicjatywę Pan Prezydent Bronisław Komorowski i dzień 1 marca wszedł do kalendarza jako Święto Żołnierzy Wyklętych.

Ognisko Omega już po raz trzeci czci i oddaje serce oraz pokłony Tym Wielkim Zapomnianym. Dwoma turniejami (dzieci szkół podstawowych i młodzieży średniej) czczono pamięć Żołnierzy Wyklętych. Dwa turnieje jednego dnia poświecone tym ludziom to ewenement na wielką skale Tak czci się wielkie wydarzenia i wielkich ludzi z kart historii mojej Ojczyzny tylko z Omegą.

Tu podczas imprez unosi się duch wielkiego szacunku, tu uczymy dzieci, młodzież, przypominamy, by pamięć o tych najszlachetniejszych synach narodu nigdy nie została zapomniana.

To taka piłkarska lekcja historii.

Wyniki halowego turnieju:

(szkoły podstawowe)

Wyniki meczów:

Grupa I

FC Koksy – FC Felin 6:0, FC Koksy – FC LG 6:1, FC Koksy –FC Polona Club 2:3, FC Felin – FC LG 0:2, FC Felin – FC Polona Club 0:5, FC LG – FC Polona Club 0:4.

1. FC Polona Club 9 12:2

2. FC Koksy 6 14:4

3. FC LG 3 3:10

4. FC Felin 0 0:13

Grupa II

FC Barcelona – White Dragon 0:0, FC Barcelona – Real Lublin 3:1, FC Barcelona – Danonki 0:4, White Dragon – Real Lublin 1;2, White Dragon – Danonki 0:4, Real Lublin – Danonki 0:4.

1. Danonki 9 12:0

2. FC Barcelona 6 4:4

3. Real Lublin 3 3:8

4. White Dragon 0 1:6

o VII miejsce

FC Felin – White Dragon 6:1

o V miejsce

FC LG – Real Lublin 0:0 (karne 2:0)

o III miejsce

FC Barcelona – FC Polona Club 3:4

o I miejsce

Danonki – KS Polona Felin 3:4

Bramki: Rafał Miroński i Karol Grądzielewski po 2 dla EC Polona Club oeaz Patryk Hodun 2, Mateusz Krzesiak dla Danonków.

Najlepszy bramkarz : Mariusz Dudziak (FC Barcelona)

Najlepszy zawodnik : Patryk Hodun (Danonki)

Najlepszy strzelec: Rafał Miroński (EC Polona Club) – 13 bramek

Był też mecz na szczycie FC Barcelona – Real 3:1. U nas też Barca była lepsza.

WIN_20160305_09_16_45_Pro (Kopiowanie)
WIN_20160305_13_42_05_Pro (Kopiowanie)