Strona Główna / SK CARITAS / Szkolne Koło Caritas ruszyło!

Szkolne Koło Caritas ruszyło!

1.10.2014 r. miało miejsce pierwsze w nowym roku szkolnym 2014/2015 spotkanie SK Caritas. Na spotkanie z koordynatorem tj. p. Bożeną Starczewską oraz jej zastępca p. Anna Wiertel przyszło 13 uczniów z klasy 6a, 6b i 5c.

Ustaliliśmy wstępny plan działania w ramach, którego chętni uczniowie w wyznaczonych dyżurach będą pomagać młodszym kolegom i koleżankom w odrabianiu lekcji oraz czytać bajki przedszkolakom.

8. 10. 2014r. podczas kolejnego spotkania dokonano wyboru nowego Zarządu SKC :

przewodnicząca –Agata Czop- kl. 6a

zastępca przewodniczącej -Zuzanna Zmorka-kl.6a

skarbnik- Barbara Andryszczyk- kl.6a

zastępca skarbnika-Wiktoria Lipska-kl 6b

strona intrenetowa – Dominika Pryszczewska i Piotr Stoiński

sekretarz- Dagmara Radzik-kl. 5c

SKC- włączyło się aktywnie w obchody Dnia Papieskiego poprzez zbiórkę pieniędzy na obiady dla uczniów w trudnej sytuacji materialnej. Udało nam się zebrać 366 zł 66 gr.

Obecnie trwa Akcja Polacy - Rodakom. Na patio szkoły w wyznaczonych porach dyżurują wolontariusze naszego SKC i zbierają produkty spożywcze, książki i zabawki. Zbiórkę prowadzimy do 5. 06. 2014r. potem przekażemy zebrane dary do biura senatora Stanisława Gogacza, który jest organizatorem akcji.

Nasze koło liczy już 23 członków. Jeśli chcesz zaangażować się i z nami pracować to zapraszamy!!!! Spotykamy się we wtorki o 14.30 na zapleczu świetlicy szkolnej.

Koordynator SKC Bożena Starczewska

Zebranie SK Caritas - nasze plany

caritas 001
caritas 002