Strona Główna / SK CARITAS / II Gala Wolontariatu 2015!

II Gala Wolontariatu 2015!

W niedzielę 11.01.2015 r. w auli Caritas Archidiecezji Lubelskiej odbyła się II Gala Wolontariusza, która rozpoczęła się Mszą świętą o godzinie 10.00 po której miało miejsce podsumowanie projektu Młodzieżowego Klubu Pomysłów realizowanego dzięki Fundacji Przyjaźń w ramach FIO oraz prelekcja – Roberta Kawałko, wiceprezesa Polskiego Stowarzyszenia Fundraisingu. Po przerwie obiadowej odbyły się Warsztaty dla Wolontariuszy, w których wzięli udział nasi uczniowie: Dominika Pryszczewska i Weronika Łęgowska z klasy 6,,a” oraz Paulina Furtak i Błażej Turczyn z klasy 5,,c” wraz z opiekunem SKC p. Bożeną Starczewską. Była to okazja do zapoznania się z działalnością SKC w innych szkołach, zdobycia nowych inspiracji i pomysłów do dalszej pracy. Następnie został rozstrzygnięty konkurs ,,Dziecko Sercem Rodziny” w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. W tym roku nie udało nam się stanąć na podium, ale wierzymy ,że w następnym roku, bogatsi o nowe doświadczenia osiągniemy sukces.

Koordynator SKC SP52 Bożena Starczewska