Strona Główna / SK CARITAS

SK CARITAS

,,Pomóż Amelce”

W dniach 24.10-28.10.2016 r. Szkolne Koło Caritas działające w naszej szkole prowadziło akcję ,,Pomóż Amelce”. Chcieliśmy w ten sposób uczcić Dzień Papieski oraz włączyć się aktywnie poprzez niesienie pomocy w kończącym się Roku Miłosierdzia tym, którzy tej pomocy potrzebują.

Szkolne Koło Caritas 2016/2017

W październiku rozpoczęło swoją działalność SK Caritas. W spotkaniu z koordynatorem tj. p. Bożeną Starczewską wzięli uczniowie z klasy 6,,b” i 6,,a” oraz 4,,b”.

Szkolne Koło Caritas w Sanktuarium Matki Bożej Latyczowskiej

21 stycznia 2016 r. w kościele pw. Matki Bożej Różańcowej w Lublinie odbyło się podsumowanie akcji „Kolędnicy Misyjni”, którzy w okresie świąteczno-noworocznym kolędowali zbierając datki na pomoc dla swoich rówieśników na Madagaskarze.

Prace SKC w świetlicy szkolnej

W ramach naszej pracy w SKC – systematycznie pomagamy w zajęciach na świetlicy szkolnej:

• Gramy z dziećmi w gry planszowe
  • Pomagamy w odrabianiu lekcji
  • Pomagamy paniom ze świetlicy w sprzątaniu
  • Spędzamy z dziećmi miło czas
  • Bawimy się z nimi

Jan Stasieczek, Wiktoria Tarnas, Julia Bednarczyk, Wiktoria Wabik, Magdalena Kasprzak, Aleksandra Bartoszek

Pomoc Rodakom na Wschodzie

SKCaritas SP 52 aktywnie włączyło się w 16 Akcję Polacy-Rodakom na wschodzie, której patronuje senator Stanisław Gogacz. Udało się zebrać książki, przybory szkolne, zabawki oraz kilkadziesiąt kilogramów artykułów spożywczych.Dzięki uprzejmości ks. proboszcza Jana Bielaka 7.12.2015r. dary zostały dostarczone do punktu zbiórki przy ul Królewskiej 15.Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy!!!!!!

Szkolne Koło Caritas- świąteczny kiermasz

Nasze Szkolne Koło Caritas kolejny raz wzięło udział w konkursie Archidiecezji Lubelskiej ,,Dziecko Srecem rodziny”w ramach , którego sprzedawalismy swiece ,,Caritas’ oraz zbieralismy plastikowe korki.. Udało nam się rozprowadzić ponad 78 sztuk świec i zebrac 4 duże worki korków. Dzięki uprzejmości ks.proboszcza Jana Bielaka wszystko przekazaliśmy do biura ,, Caritas”

II Gala Wolontariatu 2015!

W niedzielę 11.01.2015 r. w auli Caritas Archidiecezji Lubelskiej odbyła się II Gala Wolontariusza, która rozpoczęła się Mszą świętą o godzinie 10.00 po której miało miejsce podsumowanie projektu Młodzieżowego Klubu Pomysłów realizowanego dzięki Fundacji Przyjaźń w ramach FIO oraz prelekcja – Roberta Kawałko, wiceprezesa Polskiego Stowarzyszenia Fundraisingu. Po przerwie obiadowej odbyły się Warsztaty dla Wolontariuszy, w których wzięli udział nasi uczniowie: Dominika Pryszczewska i Weronika Łęgowska z klasy 6,,a” oraz Paulina Furtak i Błażej Turczyn z klasy 5,,c” wraz z opiekunem SKC p. Bożeną Starczewską. Była to okazja do zapoznania się z działalnością SKC w innych szkołach, zdobycia nowych inspiracji i pomysłów do dalszej pracy. Następnie został rozstrzygnięty konkurs ,,Dziecko Sercem Rodziny” w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. W tym roku nie udało nam się stanąć na podium, ale wierzymy ,że w następnym roku, bogatsi o nowe doświadczenia osiągniemy sukces.

Koordynator SKC SP52 Bożena Starczewska

Szkolne Koło Caritas ruszyło!

1.10.2014 r. miało miejsce pierwsze w nowym roku szkolnym 2014/2015 spotkanie SK Caritas. Na spotkanie z koordynatorem tj. p. Bożeną Starczewską oraz jej zastępca p. Anna Wiertel przyszło 13 uczniów z klasy 6a, 6b i 5c.

Sukces Szkolnego Koła Caritas

1.06.2014r na Placu Litewskim miał miejsce Wielki Finał akcji ,, Caritas” ,,Kilometry Dobra”. Udało nam się osiągnąć duży sukces, ponieważ jako najkrócej działające SKC zdobyliśmy III miejsce. Przywieźliśmy pokaźną nagrodę : ,,Piłkarzyki” oraz dyplom. Szczególnie chce podziękować Ani Toporowskiej, Natalii Piątek, Natalii Łepik, Jakubowi Chołody za to, że poświęcili swój niedzielny czas i ciężko pracowali przy wyklejaniu złotówek.

Bożena Starczewska