Strona Główna / PROGRAM eTwing / ART AND EMOTIONS, A PEACEFUL WAY TO CELEBRATE EUROPEAN CULTURE

ART AND EMOTIONS, A PEACEFUL WAY TO CELEBRATE EUROPEAN CULTURE

Do projektu „Sztuka i emocje, pokojowy sposób celebrowania kultury europejskiej” nasza szkoła przyłączyła się 18 listopada 2013r.

Jest to interdyscyplinarny projekt dotyczący sztuki i inteligencji emocjonalnej w języku angielskim. Sztuka jest sposobem pozwalającym uczniom wyrażać swoje emocje w sposób pokojowy. Dzięki sztuce uczniowie mogą się dzielić swoimi odczuciami z innymi uczniami w Europie; wykonując aktywności promujące pokój, zachęcać do tolerancji. Różnorakie formy ekspresji, takie jak: taniec, muzyka, fotografia, nowe technologie, poezja, prace plastyczne są uniwersalnym językiem porozumiewania się, sposobem zrozumienia tożsamości i dziedzictwa kulturowego Europy.

Założycielami projektu są Eleni Argyriou z Grecji oraz Jocelyne Pardo z Hiszpanii

Pozostali partnerzy to:

  • Polska
  • Portugalia
  • Rumunia
  • Grecja

MÓJ PORTRET

Tym razem uczniowie mieli za zadanie „dokończyć swoją twarz”. Efekty przeszły nasze oczekiwania. Sami zobaczcie.

ANGELIKA

więcej »

KTO TO?

Trochę pomieszaliśmy nasze twarze. Czasem fajnie jest być przez chwilę – choć w połowie – kimś innym.Zgadniesz kto jest na zdjęciach?

DSC_0001

więcej »

JAK SIĘ DZIŚ CZUJESZ – PLAKAT

Uczniowie poznawali angielskie odpowiedniki polskich nazw ich nastrojów i emocji, które mogą nam towarzyszyć. Na końcu zapytali każdego z nas: A Ty jak się dziś czujesz???

emocje plakat

więcej »

EMOCJE TWARZY

Uczniowie narysowali twarz w emocji, która towarzyszyła im w momencie przyjścia do szkoły. Angelika, jak zawsze, uśmiechnięta, Karolowi towarzyszą zmienne nastroje, pozostałe dziewczyny zadowolone. Ciekawe, czy wiecie, dlaczego Zuzia rwie włosy z głowy???

zg

więcej »

LIST DO BUDZIKA

Kolejne wybudzenia sprawiły, że nadal chcemy się angażować we współpracę z kliniką. Napisaliśmy list z zapytaniem w jaki sposób możemy włączać się w działania Kliniki Budzik. Z niecierpliwością oczekujemy na odpowiedź.

DSC_0009

więcej »

BUDZIK DZIĘKUJE!!!

Dyrektor kliniki oraz rodzice dzieci kliniki BUDZIK, do których wysłaliśmy kartki, docenili nasze starania.

więcej »

BUDZIMY!!!

W ramach kolejnego projektu programu e Twinning postanowiliśmy wysłać nietypowe kartki świąteczne. Przybliżyłyśmy uczniom problematykę dzieci w śpiączce, które przebywają w klinice Budzik. Miejsce to powstało z inicjatywy aktorki Ewy Błaszczyk, która sama opiekuje się córką przebywającą od kilkunastu lat w śpiączce.

Każdy z uczniów mógł sobie wybrać dziecko, do którego skieruje swoją kartkę. Zaangażowanie było wielkie a emocje jeszcze większe. Kartki nie zdążyły jeszcze dotrzeć do adresatów, a już jedno z dzieci się OBUDZIŁO.

Pracujemy nad kolejnymi kartkami i ….. BUDZIMY DAJEJ!!!!

M. Bąk i E. Niewiadoma-Skiba

więcej »