Strona Główna / PROGRAM eTwing / ART AND EMOTIONS, A PEACEFUL WAY TO CELEBRATE EUROPEAN CULTURE

ART AND EMOTIONS, A PEACEFUL WAY TO CELEBRATE EUROPEAN CULTURE

Do projektu „Sztuka i emocje, pokojowy sposób celebrowania kultury europejskiej” nasza szkoła przyłączyła się 18 listopada 2013r.

Jest to interdyscyplinarny projekt dotyczący sztuki i inteligencji emocjonalnej w języku angielskim. Sztuka jest sposobem pozwalającym uczniom wyrażać swoje emocje w sposób pokojowy. Dzięki sztuce uczniowie mogą się dzielić swoimi odczuciami z innymi uczniami w Europie; wykonując aktywności promujące pokój, zachęcać do tolerancji. Różnorakie formy ekspresji, takie jak: taniec, muzyka, fotografia, nowe technologie, poezja, prace plastyczne są uniwersalnym językiem porozumiewania się, sposobem zrozumienia tożsamości i dziedzictwa kulturowego Europy.

Założycielami projektu są Eleni Argyriou z Grecji oraz Jocelyne Pardo z Hiszpanii

Pozostali partnerzy to:

• Polska
  • Portugalia
  • Rumunia
  • Grecja

MÓJ PORTRET

Tym razem uczniowie mieli za zadanie „dokończyć swoją twarz”. Efekty przeszły nasze oczekiwania. Sami zobaczcie.

ANGELIKA

KTO TO?

Trochę pomieszaliśmy nasze twarze. Czasem fajnie jest być przez chwilę – choć w połowie – kimś innym.Zgadniesz kto jest na zdjęciach?

JAK SIĘ DZIŚ CZUJESZ – PLAKAT

Uczniowie poznawali angielskie odpowiedniki polskich nazw ich nastrojów i emocji, które mogą nam towarzyszyć. Na końcu zapytali każdego z nas: A Ty jak się dziś czujesz???

emocje plakat

EMOCJE TWARZY

Uczniowie narysowali twarz w emocji, która towarzyszyła im w momencie przyjścia do szkoły. Angelika, jak zawsze, uśmiechnięta, Karolowi towarzyszą zmienne nastroje, pozostałe dziewczyny zadowolone. Ciekawe, czy wiecie, dlaczego Zuzia rwie włosy z głowy???

zg

LIST DO BUDZIKA

Kolejne wybudzenia sprawiły, że nadal chcemy się angażować we współpracę z kliniką. Napisaliśmy list z zapytaniem w jaki sposób możemy włączać się w działania Kliniki Budzik. Z niecierpliwością oczekujemy na odpowiedź.

BUDZIK DZIĘKUJE!!!

Dyrektor kliniki oraz rodzice dzieci kliniki BUDZIK, do których wysłaliśmy kartki, docenili nasze starania.

BUDZIMY!!!

W ramach kolejnego projektu programu e Twinning postanowiliśmy wysłać nietypowe kartki świąteczne. Przybliżyłyśmy uczniom problematykę dzieci w śpiączce, które przebywają w klinice Budzik. Miejsce to powstało z inicjatywy aktorki Ewy Błaszczyk, która sama opiekuje się córką przebywającą od kilkunastu lat w śpiączce.

Każdy z uczniów mógł sobie wybrać dziecko, do którego skieruje swoją kartkę. Zaangażowanie było wielkie a emocje jeszcze większe. Kartki nie zdążyły jeszcze dotrzeć do adresatów, a już jedno z dzieci się OBUDZIŁO.

Pracujemy nad kolejnymi kartkami i ….. BUDZIMY DAJEJ!!!!

M. Bąk i E. Niewiadoma-Skiba