Strona Główna / ORLIK / 31 TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ z okazji ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI 11 listopada 2015

31 TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ z okazji ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI 11 listopada 2015

31 TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ

z okazji

ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

11 listopada 2015

Organizator: Ognisko Omega

Wsparcie: Urząd Miasta Lublin

NSZZ Solidarność Region Południowowschodni

IPN Lublin

Miejsce: Orlik przy SP 52 na Felinie

Był to już 31 turniej poświęcony tym wielkim wydarzeniom które po latach zmieniły oblicze mojej Ojczyzny.

.To święto mówi o naszej tożsamości i naszej historii. Przed II wojną dzień ten czczono jako święto Narodowe. Po wojnie był to normalny dzień pracy. Był to także dzień wielkich kłopotów dla tych którzy chcieli uszanować i z sercem pochylić się nad ważnością tej daty. Kiedy w 1984 roku składałem kwiaty i zapaliłem znicze na Placu Litewskim przy pomniku Konstytucji 3-Maja byłem dumny i zadowolony, że spełniam swój obowiązek, coś daję z siebie mojej umęczonej stanem wojennym Ojczyźnie. Radość nie trwała długo, następnego dnia dostałem wezwanie służb bezpieczeństwa na wyjaśnienie mojego pobytu w ten dzień, w tym miejscu. Wyjaśnienie tej sprawy zajęło trochę czasu i wtedy narodziła się myśl zorganizowania pierwszego pięknego tak od serca turnieju piłkarskiego. A, że Ognisko Omega powstało „konspiracyjnie” w 1982 roku (przedstawiciel ZW TKKF, gdzieś zgubił dokumenty z zebrania) i działało chyba nielegalnie. Postanowiliśmy zrobić coś pięknego na miarę chwili i to co w sercu nam grało.

W 1985 roku Ognisko zorganizowało pierwszy turniej z okazji Święta Niepodległości. Były małe kłopoty (Dyr. Szkoły i moje) ale to już historia która trwa już 31 lat.

A w Ojczyźnie do tradycji świętowania 11 Listopada powrócono w III RP.

Po raz 31 nisko w ciszy i wielkim szacunkiem pokłoniłem się historii oraz tym wielkim bohaterom dzięki którym żyję w wolnej Polsce, jestem wolny i mogę czcić ich czyny na pięknych boiskach jakimi są tysiące Orlików.

Ten turniej ma jakiś czar jakąś magie w sobie. Pogoda była deszczowa a na boisku wystąpiło 9 drużyn młodzieżowych. Coś jeszcze ważnego. W pierwszej wersji miał to być turniej dla dorosłych, ale oni nie podnieśli szlachetnie rzuconej „rękawicy niepodległości”. Woleli się „lansować” w innych miejscach bardziej widocznych A tu na Felinie w ciszy i spokoju z wielkim szacunkiem i powagą mali wojownicy czcili to wielkie Święto dzięki któremu są wolni. Oddają cześć swoim dziadkom, że nie bali się stanąć twarzą w twarz z tamtymi wydarzeniami.

Widzę, że ta moja praca z młodzieżą coś zostawia w ich sercach i głowach. Rośnie młode mądre pokolenie a takiej mądrości w tych trudnych czasach potrzebujemy.

Wyniki: 31 Turnieju Piłki Nożnej z okazji Święta Niepodległości:

Polonia Junior – FC Felin 0:1, Polonia Junior – Motor 1:1, FC Felin – Motor 3:2.

Grupa A

1. FC Felin 6 4:2

2. Motor 1 3:3

3. Polonia Junior 1 1:2

Gym Shark – Osada 1:3, Gym Shark – Berej Boxing 1:3, Berej Boxing – Osada 1:2.

Grupa B

1. Osada 6 5:2

2. Berej Boxing 3 4:3

3. Gym Shark 0 2:6

KS Polonia Felin – Banda FYLYNY 2:0, KS Polonia Felin – Tajfun Eucharystia 0:1, Banda FYLYNY – Tajfun Eucharystia 1:1.

Grupa C

1. Tajfun Eucharystia 4 2:1

2. KS Polonia Felin 3 2:1

3. Banda FYLYNY 1 1:3

½ finału

FC Felin – Osada 1:6

Tajfun Eucharystia – Berej Boxing 3:2

(Berej Boxing to 4 drużyna z najlepszym dorobkiem punktowym, wyprzedziła KS Polonia Felin większą ilością strzelonych bramek)

o III miejsce

FC Felin – Berej Boxing 0:0 ( karne 4:5)

Finał:

Osada – Tajfun Eucharystia 5:1

Bramki: Rafał Mitura 2, Patryk Paklepa 2,Graegorz Sternik dla Osady oraz Kamil Sidor dla tajfunu Eucharystia.,

W 2014 roku Osada przegrała z Lubartowską w finale 2:3.

Najlepszy zawodnik: Adrian Głowacki (FC Felin)

Najlepszy bramkarz: Kamil Błaszczak (KS Polonia Felin)

Najlepszy strzelec: Rafał Mitura (Osada) – 7 bramek

Piękne nagrody ufundowali: NSZZ Solidarność, IPN Lublin, Prezydent Miasta Lublin, Ognisko Omega.

Podziękowanie: Pani Dyrektor Małgorzacie Stacharskiej, Panu Arturowi Grądzielewskiemu „profesorowi” SP 52. Ci Państwo są z nami, wspierają nas i pomagają. To dobra patriotyczna i sportowa szkoła, dobrze służy dzieciom i społeczności miasta Lublin.

Są chwile dla których warto żyć i wiedzieć, że to co się robi ma sens. ZAWSZE WIERNY TOBIE POLSKO.