Strona Główna / OPIEKA NAD MIEJSCEM PAMIĘCI NARODOWEJ / PATRONAT NAD OBIEKTEM GROBOWNICTWA WOJENNEGO - MOGIŁĄ ZBIOROWĄ WIĘŹNIÓW ZAMKU LUBELSKIGO

PATRONAT NAD OBIEKTEM GROBOWNICTWA WOJENNEGO-

MOGIŁĄ ZBIOROWĄ WIĘŹNIÓW ZAMKU LUBELSKIGO

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 52 IM. M. KONOPNICKIEJ W LUBLINIE

Przekazywanie wiedzy historycznej związanej

z obiektem oraz upamiętnianie wydarzeń historycznych

Wykonanie niewielkich prac porządkowych Dekorowanie obiektu z okazji świąt i uroczystości szkolnych Inne
2015

W klasach szóstych podczas lekcji historii prowadzone były pogadanki z uczniami na temat wydarzeń historycznych związanych z Mogiłą Zbiorową Więźniów Zamku Lubelskiego.

Jak co roku podczas październikowego spotkania Samorządu Uczniowskiego

kl. IV-VI przekazywano uczniom informacje dotyczące mogiły oraz osób pochowanych w tym miejscu.

W jednej z gablot na szkolnym korytarzu zamieszczono gazetkę dotyczącą patronatu naszej szkoły nad obiektem grobownictwa wojennego. Uczniowie, rodzice i goście przybywający do naszej szkoły mogą poznać historię związaną z Mogiłą Zbiorową Więźniów Zamku Lubelskiego jak również zobaczyć zdjęcia prezentujące uczniów sprawujących opiekę nad obiektem.

Ponadto na stronie internetowej naszej szkoły zamieszczono informację (wraz ze zdjęciami) na temat wyjścia uczniów na Cmentarz przy ul. Lipowej celem wykonania prac porządkowych oraz złożenia kwiatów i zapalenia zniczy przy mogile.

W październiku przed złożeniem kwiatów oraz zapaleniem zniczy przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz

z opiekunem wykonali prace porządkowe (usunęli liście wokół mogiły oraz uprzątnęli wygasłe znicze).

Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, jak co roku przed Świętem Wszystkich Świętych (pod koniec października) zapalili znicze oraz złożyli kwiaty przy mogile zbiorowej Więźniów Zamku Lubelskiego.

Opiekun Samorządu Uczniowskiego

Iwona Przypis