Strona Główna / Edukacja wczesnoszkolna i oddziały przedszkolne / ODDZIAŁY PRZEDSZKOLNE 2014/2015

ODDZIAŁY PRZEDSZKOLNE 2014/2015

W roku szkolnym 2014/2015 w naszej szkole funkcjonują cztery oddziały rocznego przygotowania przedszkolnego dla dzieci pięcio- i sześcioletnich. Uczęszcza do nich 98 wychowanków. Oddziały pracują w godzinach 6.30-17.00. Realizacja podstawy programowej odbywa się w godzinach 8.00-13.00.

W czasie pobytu w szkole dzieci uczestniczą w zajęciach dydaktyczno-wychowawczych, artystycznych oraz sportowych. Korzystają z bezpłatnych zajęć dodatkowych: religii, logopedii, języka angielskiego, programu ruch i muzyka dla każdego.

W ciągu roku szkolnego dzieci biorą udział w programach „Czyste powietrze wokół nas”, „Szkoła promująca zdrowie”, „Szklanka mleka” i „Owoce i warzywa w szkole”.

Rekrutacja do oddziałów obowiązkowego rocznego przygotowania przedszkolnego

Rekrutacja do oddziałów obowiązkowego rocznego przygotowania przedszkolnego w Szkole Podstawowej nr 52 im. Marii Konopnickiej w Lublinie na rok szkolny 2015/2016.

Wycieczka do Osówki

Wycieczka - to, co przedszkolaki lubią najbardziej. 3 czerwca z plecakami i w świetnym humorze wyruszyliśmy autokarem do miejscowości Osówka, gdzie znajduje się gospodarstwo agroturystyczne NatuRelax. Po przybyciu na miejsce zaczęła się wspaniała zabawa. Trampoliny, drabinki, ścianki wspinaczkowe, tory przeszkód, zjeżdżalnie, huśtawki, piaskownice dostarczyły dzieciom wiele radości. Odważni mogli spróbować jazdy na koniu lub przejażdżki bryczką. Na szczęście pogoda dopisała. Do szkoły wróciliśmy trochę zmęczeni, ale bardzo zadowoleni.

Nagroda dla Madzi

11 kwietnia Magdalena Żytkowska z klasy 0"B" wraz z panią Beatą Oleszek miała przyjemność odebrać w Dzielnicowym Domu Kultury "Bronowice" w Lublinie wyróżnienie w XX Konkursie Plastycznym Mój Świat II edycja międzynarodowa "Ilustracja do ulubionej bajki". Madzia jako temat swej pracy wybrała dobrze wszystkim znaną i niezwykle lubianą przez dzieci bajkę "Pinokio".

CALINECZKA – REAKTYWACJA

13 maja 2015r. uczniowie klas 0 obejrzeli sztukę Teatru Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie. W tym przedstawieniu dzieci na nowo odkryły główną bohaterkę i jej przygody. Calineczka nie jest miniaturową osóbką, nie śpi w skorupie orzecha i nie pływa w talerzu. Jest zwykłą dziewczynką, niezauważaną przez zagonionych codziennym życiem rodziców. Ucieczka do bajki wydaje jej się najlepszym wyjściem...

Więcej informacji pod linkiem

Wiosenny konkurs rozstrzygnięty

Dziękujemy wszystkim uczestnikom międzyprzedszkolnego konkursu „Wiosna w oczach dziecka”. Prace napłynęły z Przedszkola nr 57, Przedszkola nr 13, Niepublicznego Przedszkola Kangurek oraz z oddziałów przedszkolnych naszej szkoły. Nagrodzeni zostali: Maja Zając, Bartek Bednarczyk. Mikołaj Mochniej, Zuzia Chinek, Kornelia Wrótna, Roksana Grondkowska, Nikola Krzepisz, Zuzia Nowak, Ignacy Huszaluk. Wyróżnienia otrzymali: Ula Pasieczna, Hanna Czaplińska, Magdalena Wiśniewska. Wszystkim bardzo serdecznie gratulujemy!

Warsztaty chemiczne

Dzieci z oddziału przedszkolnego 0 „a” nie musiały długo czekać na odwiedziny kolejnej mamy. Tym razem do szkoły przyszła mama Mateusza. Pani Beata pracuje z młodzieżą i uczy chemii. Chociaż to dość trudny przedmiot, okazało się, że nawet najmłodsi uczniowie mogą się czegoś ciekawego nauczyć. Pani Lipczyńska pokazała różne eksperymenty, były wulkany, dymiące substancje, malowanie niewidzialnym sokiem z cytryny, a nawet trochę czarów, czyli doświadczenie z atramentem. Dzieci dzielnie pomagały. A na koniec niespodzianka- dowiedzieliśmy się, jak zrobić gumowe jajko!

Sprzątamy świat

W piątek (24 kwietnia) uzbrojeni w rękawice i worki wyruszyliśmy na poszukiwanie śmieci. Już po kilku minutach okazało się, że nawet na terenie wokół szkoły można znaleźć wiele rzeczy nadających się do kosza. Przedszkolaki dokładnie posprzątały trawniki, boisko i mały plac zabaw. To była bardzo ważna lekcja.

Odwiedziny mamy Mai.

W piątek (17 kwietnia) dzieci z oddziału przedszkolnego 0 „a” po raz kolejny gościły jedną z mam. Tym razem odwiedziła nas mama, która pracuje w naszej szkole ze starszymi uczniami. Pani Małgosia przyniosła ze sobą bardzo ciekawą grę z zagadkami. Dzieci z dużym zaangażowaniem rozwiązywały zadania. Potem nadszedł czas na zabawy matematyczne i porównywanie cyfr i liczb. Na koniec gimnastyka – podskoki, przysiady i skłony wcale nie były takie łatwe, ale dzieciom sprawiły wiele radości. Zapraszamy do zabawy innych rodziców!

Wycieczka do Instytutu Agrofizyki PAN

Dnia 25.09.2014r. uczniowie kl. 0 „d” wraz z wychowawczyniami p. Elżbietą Gancarz i p. Ewą Ławecką uczestniczyli w zajęciach warsztatowych w Instytucie Agrofizyki PAN w ramach XI Lubelskiego Festiwalu Nauki:

„Wodne misie – niesporczaki. Co nam mówią o stanie środowiska?

„Od zabawy do nauki” – kolorowe zagadki dla najmłodszych.

Akademia Pana Marka

13 kwietnia po raz ostatni w tym roku szkolnym odbyły się warsztaty muzyczne z panem Markiem Fedorem. Dzieci jak zwykle bardzo dobrze się bawiły, tym razem przy rytmach flamenco. Gość specjalny - tancerka (pani Kasia) zademonstrowała stroje i kroki do tanga i rumby. Chętni mogli spróbować samodzielnego grania według podanego rytmu. Na koniec wszyscy zatańczyli.