Strona Główna / Edukacja wczesnoszkolna i oddziały przedszkolne / EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA 2013/2014

EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA 2013/2014

W roku szkolnym 2013/2014 do klas I-III uczęszcza 201 uczniów, w tym: 69 w klasach pierwszych, 69 w klasach drugich i 63 w klasach trzecich. Zapewniamy doskonałe warunki nauki. Uczymy nowocześnie, ciekawie i skutecznie. U nas można liczyć na kompetentnych, życzliwych i przyjaznych nauczycieli. Uczniowie mogą korzystać ze świetlicy szkolnej, która jest czynna od 6.30 do 17.00, biblioteki i stołówki szkolnej. Zajęcia edukacyjne rozpoczynają się o godzinie 8.00, a kończą najpóźniej o 16.10.

EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA 2013/2014

Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej wspierają pracę edukacyjną zajęciami dydaktyczno-wyrównawczymi, zajęciami koła ortograficznego, a także pomagają w odrabianiu lekcji. Obecnie pierwszoklasiści biorą udział w V edycji programu edukacyjnego ,,Klub Bezpiecznego Puchatka” pod honorowym patronatem Komendy Głównej Policji i Kuratora Oświaty. Natomiast uczniowie klas trzecich udział w zajęciach pozalekcyjnych z matematyki w ramach projektu europejskiego „Z królową nauk przez całe życie” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, a klasa 2c w projekcie Eduscience w zakresie nauk matematyczno-przyrodniczych.

KADRA PEDAGOGICZNA KLAS MŁODSZYCH W ROKU SZKOLNYM 2013/2014

DYREKCJA

mgr Halina Pawłowicz - dyrektor

mgr Małgorzata Stacharska - wicedyrektor

mgr Wiesława Tchórz – wicedyrektor

NASZE WYNIKI W MIĘDZYSZKOLNYCH KONKURSACH

konkursy

W roku szkolnym 2013/2014 uczniowie klas 1-3 wzięli udział w następujących międzyszkolnych konkursach:

• Międzyszkolnym Konkursie Plastyczno-Literackim „Przyjazna zebra - bezpieczeństwo pieszego w ruchu drogowym”
  • Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim dla uczniów klas 1-3
  • Międzynarodowy Konkurs ,,Kangur Matematyczny” w kategorii MALUCH dla klas 3 szkół podstawowych
  • Międzyszkolnych Konkursach Plastycznych dla uczniów klas pierwszych

Bezpieczeństwo podczas wakacji

b1

Dnia 13 czerwca 2014 roku w naszej szkole dla uczniów klas 1-3 odbyło się spotkanie z funkcjonariuszką Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Lublinie pod hasłem: ,,Bezpieczeństwo w czasie wakacji”. Celem tego spotkania było podniesienie bezpieczeństwa dzieci w czasie spędzania wolnego czasu, a także uświadomienie zagrożeń związanych z wypoczynkiem.

Wycieczka jednodniowa klas pierwszych

wojciechow

Dnia 24 czerwca 2014 roku uczniowie klas pierwszych wybrali się na wycieczkę jednodniową do Wojciechowa i Bęczyna pod hasłem - GINĄCE ZAWODY. Wycieczka była podzielona na dwa etapy. Najpierw uczniowie zapoznali się z pracą kowala w Wojciechowskiej Kuźni. Dowiedzieli się, że początkowo praca w kuźni ściśle związana była z usługami dla rolników, takimi jak: podkuwanie koni oraz reperacja narzędzi rolniczych. Natomiast współczesne kowalstwo to: bramy, furtki, ogrodzenia, balustrady, meble domowe i ogrodowe, wyroby dekoracyjne, itp. Potem udali się do jedynego w Polsce Muzeum Kowalstwa w Wieży Ariańskiej. Podziwiali wytwory pracy kowali, a w szczególności precyzję wykonania niektórych elementów zdobniczych.

Wycieczka jednodniowa klas trzecich

syrenka

Dnia 12 czerwca klasy trzecie uczestniczyły w wycieczce do Warszawy. Program wycieczki:

• Udział w lekcji muzealnej na Zamku Królewskim - poznanie wybranych faktów z historii stolicy kraju.
  • Poznanie zabytków Starego Miasta z uwzględnieniem tablicy pamiątkowej patronki szkoły - Marii Konopnickiej.
  • „Niebo Kopernika” – zajęcia edukacyjne w Planetarium. Oglądanie filmu „Podróż do miliarda słońc”.
  • Wizyta w ZOO - poznanie zwierząt egzotycznych.

Wycieczka jednodniowa klas drugich

park

5 czerwca 2014 roku odbyła się wycieczka szkolna klas drugich do Chełma i Poleskiego Parku Narodowego. W ramach zajęć w Ośrodku Muzealno-Dydaktycznym PPN w Urszulinie najpierw oglądaliśmy film o parku, a następnie zwiedzaliśmy Ośrodek Ochrony Żółwia Błotnego. Na terenie parku wraz z przewodnikiem przeszliśmy ścieżkę dydaktyczno-przyrodniczą „Dąb Dominik”, na której można było podziwiać naturalne okazy roślin i zwierząt.

Wybory do Samorządu Uczniowskiego klas 1 - 3

wybory

Dnia 3 czerwca 2014 roku w naszej szkole zostały przeprowadzone wybory do Samorządu Uczniowskiego klas I-III na rok szkolny 2014/2015. Do kandydatury zgłosiło się 38 uczniów. W wyborach brali udział uczniowie klas 0, I, II. Głosów oddano 221. Największą liczbę głosów zdobyli:

Wyjazd klas pierwszych do Teatru Andersena

an

Dnia 2 czerwca 2014 roku klasy pierwsze wybrały się do Teatru Andersena w Lublinie na spektakl ,,Cudowna lampa Aladyna” oraz lekcję teatralną dotyczącą wybranych rekwizytów do spektakli m.in.: pacynek, kukiełek, marionetek i lalek.

TAFISA World Kids Challenge Day - SPORT DLA WSZYSTKICH

tafisa

Dnia 28 maja 2014 roku w 4 europejskich miastach: Guimaraes (Portugalia), Győr (Węgry), Slagelse (Dania) i Lublinie odbywał się TAFISA World Kids Challenge Day. Projekt realizowany przez Stowarzyszenie Międzynarodowego Sportu dla Wszystkich - TAFISA został przeprowadzony w naszej szkole. Miał na celu zachęcenie wszystkich dzieci do aktywności fizycznej. Poprzez atrakcyjne konkurencje uczniowie klas 1-3 mięli możliwość przekonania się, że sport jest dla każdego, niezależnie od wieku, umiejętności i sprawności fizycznej. Uczniowie przekonali się, że sport to nie tylko wyniki, efekty
i współzawodnictwo, a także zabawa i przyjemność