Strona Główna / EduScience / PIKNIK EDUSCIENCE

PIKNIK EDUSCIENCE

Jak wytworzyć parę potrzebną do uruchomienia pociągu? Jak zrobić pastę do zębów dla słonia? Jak podpalić banknot, żeby go nie spalić? Na te i inne pytania udzielali odpowiedzi naukowcy
z Instytutu Geofizyki Polskiej Akademii Nauk podczas 5 z cyklu 64 zaplanowanych w Polsce edukacyjnych pikników dla dzieci i młodzieży. W Lublinie piknik odbył się 4 grudnia 2012 r.
w Niepublicznej Szkole Podstawowej „Skrzydła”.

W pikniku wzięli udział uczniowie szkół realizujących projekt Eduscience z terenu województwa lubelskiego: Szkoły Podstawowej nr 52 z Lublina, Niepublicznej Szkoły Podstawowej Skrzydła
z Lublina, Szkoły Podstawowej z Piotrowic, Społecznej Szkoły Podstawowej z Kraśnika oraz Szkoły Podstawowej z Niezabitowa.

Oprócz pokazu naukowego dzieci odwiedziły przenośnie planetarium URSA MAJOR, brały udział w warsztatach naukowych sprawdzając siłę tarcia, zasadę działania silnika odrzutowego przygotowanego z balonu, napięcie powierzchniowe płynów oraz obserwując zjawisko chromatografii. Do dyspozycji były także stanowiska samoobsługowe, na których dzieci mogły ułożyć model układu słonecznego, model człowieka, sprawdzić układ elektryczny – „nerwusometr”, ułożyć most Leonarda da Vinci.

Piknik zakończył się losowaniem wielu atrakcyjnych nagród.

PIKNIK EDUSCIENCE (1)
PIKNIK EDUSCIENCE (2)