Strona Główna / EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA I ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY 2016/2017 / WYCIECZKA KLAS PIERWSZYCH PO STARYM MIEŚCIE W LUBLINIE

WYCIECZKA KLAS PIERWSZYCH PO STARYM MIEŚCIE W LUBLINIE

Dnia 24 maja 2017 roku uczniowie klasy 1b i 1c pod opieką wychowawców i opiekunów wybrali się na wycieczkę po Lublinie w ramach obchodów 700-lecia naszego miasta. Na Placu Zamkowym przywitała ich pani Beata Cioczek - przewodnik PTTK miasta Lublin i zaprosiła na wspólny spacer, podczas którego przedstawiła dzieje koziego grodu, pokazywała cenne zabytki, opowiadała o niezwykłych wydarzeniach i legendach związanych z miastem i jego mieszkańcami.

Po drodze uczniowie odnajdywali także budynki, na których widniał wizerunek koziołka, a także spotkali wyjątkowego gościa – Koziołka. Trasa wiodła przez Wzgórze Zamkowe i Stare Miasto. Wycieczka zakończyła się wysłuchaniem hejnału z Wieży Ratuszowej. Wycieczka była bardzo ciekawa i pouczająca. Uczniowie mieli możliwość poznania najstarszych miejsc naszego miasta oraz wydarzeń, które miały miejsce w Lublinie, dawno, dawno temu, a o których historia pamięta do dziś.