Strona Główna / EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA I ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY 2016/2017 / WYCIECZKA KLAS I DO CENTRUM DOBREGO WYCHOWANIA

WYCIECZKA KLAS I DO CENTRUM DOBREGO WYCHOWANIA

W dniu 12 czerwca klasy pierwsze brały udział w wycieczce do Centrum Dobrego Wychowania w Motyczu Leśnym. Na miejscu organizatorzy warsztatów edukacyjnych zorganizowali dla uczniów wiele atrakcji. Jedną z nich był udział w leśnej grze terenowej „10 tropów”. Dzieci podzielone na grupy szukały zadań w oznaczonych kopertach i wspólnie rozwiązywały te zadania. Uczniowie świetnie się przy tym bawili, a przy okazji poznawali tajemnice lasu i utrwalali treści przyrodnicze i ekologiczne związane z tym środowiskiem przyrodniczym.

Kolejną atrakcją były warsztaty przy piecu chlebowym. Dzieci miały okazję własnoręcznie wyrabiać rogaliki z ciasta drożdżowego, które następnie były wypiekane w tradycyjnym piecu chlebowym. Zostały zapoznane z tradycją wypiekania chleba ,poznały budowę pieca chlebowego i sprzęty używane dawniej w gospodarstwie domowym. Na zakończenie uczniowie mogli skonsumować swoje wypieki na świeżym powietrzu. Warsztaty papieru czerpanego rozpoczęły się od pogadanki na temat historii papieru. Dzieci miały okazję dowiedzieć się skąd pochodzi papier. Podczas trwania warsztatów uczestniczyły w całym procesie powstawania papieru czerpanego. Na specjalnych sitach wyczerpywały z misy masę papierową, którą ozdabiały serwetkami z różnymi motywami. Następnie wyciskały nadmiar wody ze swoich obrazków i naklejały je na kartony. Po wyschnięciu prac każdy uczeń otrzymał swój obrazek i była to wspaniała pamiątka z wycieczki. Po zjedzeniu pysznego obiadu dzieci brały udział w grach i zabawach na świeżym powietrzu. Były zabawy z chustą animacyjną, gry z piłką, konkurencje i zawody sportowe np. w przeciąganiu liny. Wszyscy dzielnie dopingowali swoje drużyny. Po południu zmęczeni, ale pełni wrażeń i bardzo zadowoleni z wycieczki, uczniowie klas pierwszych wrócili do Lublina.