Strona Główna / EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA I ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY 2016/2017 / TYDZIEŃ DIALOGU MIĘDZYPOKOLENIOWGO W KLASACH MŁODSZYCH

TYDZIEŃ DIALOGU MIĘDZYPOKOLENIOWGO W KLASACH MŁODSZYCH

W ostatnim tygodniu kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole Tydzień Dialogu Międzypokoleniowego i w związku z tym uczniowie klas młodszych z dużym zaangażowaniem przystąpili do realizacji zaplanowanych działań. Pierwsze polegało na zebraniu przepisów na ulubioną potrawę wykonaną przez babcię i wykonaniu albumu ,,Przepiśnika danej klasy”. Drugie na zaproszeniu do współpracy dziadków, którzy chcieli opowiedzieć dzieciom o swoim ciekawym hobby lub zawodzie, który wykonywali lub wykonują nadal.

Należy nadmienić, iż uczniowie zadeklarowali, że przepisy na pyszne dania Babć: wypróbują, przygotują i skonsumują w rodzinnym gronie. Podkreślić należy także, że wszystkie ,,przepiśniki” zostaną zaprezentowane podczas Festynu Środowiskowego ,,Rodzina Felina”.

Babcia, dziadek, rodzice i mała dziecina -

To jest mój skarb, to moja najbliższa rodzina.

W niej miłość splata serca, zbliża pokolenia,

Buduje nasze życie, wzbogaca wspomnienia…

/Beata Piecak/

PRZEPIŚNIKI KLASY 3D

PRZEPIŚNIK KLASY 1B

SPIS TREŚCI PRZEPIŚNIKA UCZNIÓW KLASY 1B

PRZEPIŚNIKI UCZNIÓW KLASY 1B

SPOTKANIA Z DZIADKAMI

I tak, w ramach tych obchodów w klasie 3d na zaproszenie wychowawczyni p. Beaty Piecak gościł Dziadek Antoniny Kasprzak - uczennicy w/w klasy. Pan Zbigniew Ujma w niezwykle ciekawy sposób zaprezentował swoją pasję. Zajmuje się fotografowaniem, przyniósł więc profesjonalny sprzęt do wykonywania zdjęć. Uczniowie mieli również możliwość zobaczyć przedwojenne aparaty fotograficzne. Gość dostarczył dzieciom wiele radości pozwalając na samodzielne wykonanie przez nich zdjęć koleżankom i kolegom. Z Dziadkiem warto poznawać świat!