Strona Główna / EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA I ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY 2016/2017 / IMPREZA O BEZPIECZEŃSTWIE DLA PIERWSZOKLASISTÓW

IMPREZA O BEZPIECZEŃSTWIE DLA PIERWSZOKLASISTÓW

20 czerwca 2017 roku pierwszoklasiści udali się na imprezę edukacyjną „Kacper - dziecko bezpieczne na drodze” zorganizowaną przez Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Sp. z o.o. w Łodzi i Towarzystwo Ubezpieczeniowe Compensa, w Chatce Żaka. Celem imprezy było podniesienie wiedzy i świadomości z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego dzieci z województwa lubelskiego. Podczas imprezy zorganizowane były dynamiczne zabawy i konkursy edukacyjne z zakresu bezpieczeństwa na drodze i udzielania pierwszej pomocy.

Uczniowie ugruntowali zasady poruszania się po drogach, sposoby unikania zagrożeń. Zostali wtajemniczeni w tajniki pozbycia się lęku przed udzielaniem pierwszej pomocy. Każdy uczeń został wyposażeni w kamizelkę fluorescencyjną, opaskę odblaskową oraz broszurkę o zasadach bezpiecznego zachowania na drodze. Wszyscy wrócili zadowoleni i wyposażeni w wiedzę z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego.