Strona Główna / EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA I ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY 2016/2017 / Edukacja wczesnoszkolna 2015/2016

Edukacja wczesnoszkolna 2015/2016

VII Szkolnego Konkursu Recytatorskiego pod hasłem: „Poznajemy twórczość Marii Konopnickiej” w klasach młodszych

W dniach 8, 9 lutego bieżącego roku w naszej szkole miał miejsce VII Szkolny Konkurs Recytatorski pod hasłem: „Poznajemy twórczość Marii Konopnickiej” dla najmłodszych. Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem, a jego uczestnicy zaprezentowali bardzo wysoki poziom. W kategorii klas 0-I rywalizowano siedemnastu uczniów, a w kategorii klas II-III piętnastu uczestników.

Klasy drugie w Galerii Sztuki Ludowej

W ostatnim czasie uczniowie klas 2a, 2c, 2d, 2e wraz z wychowawcami uczestniczyli w warsztatach wielkanocnych „Pisanki lubelskie – technika batikowa”. Zajęcia prowadził pan Tomasz Krajewski - lubelski twórca ludowy, który z ogromną pasją wykonuje plastykę obrzędową i zdobniczą: pająki, ozdoby choinkowe i pisanki. Chętnie promuje region, uczestnicząc w kiermaszach, festiwalach i prowadząc warsztaty rękodzielnicze.

Rekolekcje Wielkopostne

W okresie Wielkiego Postu szczególnym czasem są rekolekcje, które mają człowieka wierzącego lepiej przygotować do przeżycia Świąt Wielkanocnych. W tym roku rekolekcje dla dzieci naszej szkoły przeprowadził ks. Robert Sliż- wikariusz parafii Sw. Agnieszki w Lublinie i Diecezjalny moderator ZHP.

Konkurs recytatorski pt. „W Szczebrzeszynie chrząszcz brzmi w trzcinie”

15 marca 2016 roku odbył się w naszej szkole konkurs recytatorski pt. „W Szczebrzeszynie chrząszcz brzmi w trzcinie” przeprowadzony w ramach programu „Baw się i ucz! Świetlica szkolna przyjazna uczniowi”. Uczestnicy przeglądu zaprezentowali znane i lubiane wiersze z repertuaru Jana Brzechwy. Jury oceniało pamięciowe opanowanie utworu, poprawność recytacji i interpretacji oraz ogólne wrażenie artystyczne.

Udział w warsztatach ,,Palmy wielkanocne”

18 marca 2016 roku uczniowie z klas I-III wzięli udział w warsztatach wielkanocnych i poznały kulturowy zwyczaj robienia palm wielkanocnych z traw i zbóż. Wykorzystali do tego celu: trzcinę, zboża (żyto, pszenica, owies), włośnicę, lepnicę, kanar, wiekuistkę, nieśmiertelniki i czarnuszkę orientalną.

Klasy trzecie w Teatrze Muzycznym

W dniu 7 kwietnia 2016 r. klasy trzecie pod opieką wychowawców udały się do Teatru Muzycznego na spektakl - muzyczną wersję Pinokia w reżyserii Jerzego Turowicza, na motywach powieści C. Collodiego. Drewniany pajac podczas wędrówki po ucieczce od swojego kreatora – cieśli Dżepetta – spotyka parę zachłannych cwaniaków – lisa i kota, zostaje pochwycony i wzięty na smycz przez krewkiego chłopa, zatrudniony do teatru mistrza Ogniojada i ląduje w przepastnym brzuchu ogromnego wieloryba, by w końcu wrócić do domu i zmienić się w prawdziwego chłopca.

W Muzeum Historii Miasta Lublina

Dnia 13 kwietnia 2016 roku cała klasa 3 B wyruszyła na zwiedzanie Muzeum Historii Miasta Lublina, które mieści się w wieży Bramy Krakowskiej. Uczniowie poznali legendy związane z naszym miastem, a nawet mieli okazję wcielić się w postacie w nich występujące.

Szkolny Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas drugich i trzecich

W dwa dni uczniowie klas drugich i trzecich rywalizowali o tytuł mistrza ortografii w Szkolnym Konkursie Ortograficznym. Do konkursu przystąpiło po trzech uczniów z każdej klasy wyłonionych w drodze wstępnych eliminacjach klasowych. Najpierw rywalizowało 9 uczniów z trzech klas trzecich, a potem 15 uczniów z pięciu klas drugich. Na każdym poziomie uczniowie losowali jedno dyktando spośród pięciu dyktand wcześniej przygotowanych.

Uroczystość z okazji Świąt Wielkanocnych

22 marca 2016 roku w naszej szkole odbył się uroczystość z okazji zbliżających się Świat Zmartwychwstania Pańskiego. Została ona przygotowana przez uczniów klasy 2a i 2c pod kierunkiem p. Urszuli Kowalik, p.Beaty Zielińskiej i p.Anny Wąsak. Występ dzieci nagrodzony został gromkimi brawami.

Udział uczniów klas młodszych w akcji ,,Posprzątajmy Lublin na wiosnę”

W dniach 20-22 kwietnia 2016 roku uczniowie klas młodszych po raz kolejny wzięli udział w akcji „Posprzątajmy Lublin na wiosnę” zorganizowanej przez Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Lublin. Celem akcji było rozbudzenie oraz wzmacnianie świadomości ekologicznej wśród dzieci oraz uzmysłowienie, że wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za środowisko naturalne oraz wygląd naszego miasta.