Strona Główna / EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA I ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY 2016/2017 / Edukacja Wczesnoszkolna - ważne informacje

Edukacja Wczesnoszkolna - ważne informacje

EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA 2016/2017

W roku szkolnym 2016/2017 do klas I-III uczęszcza 264 uczniów, w tym: 62 w klasach pierwszych, 101 w klasach drugich i 100 w klasach trzecich. Zapewniamy doskonałe warunki nauki. Uczymy nowocześnie, ciekawie i skutecznie. U nas można liczyć na kompetentnych, życzliwych i przyjaznych nauczycieli. Uczniowie mogą korzystać ze świetlicy szkolnej, która jest czynna od 6.30 do 17.00, biblioteki i stołówki szkolnej.

Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej wspierają wszechstronny rozwój uczniów, zarówno tych ze specyficznymi trudnościami jak i uczniów uzdolnionych. Organizują w związku z tym zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze, zajęcia koła ortograficznego, matematycznego, a także pomagają uczniom odrabiać lekcje. Wspólnie z uczniami i rodzicami kontynuują realizację projektu ,,Szkoła promująca zdrowie” i ,,Zdrowo jem, więcej wiem”. W tym roku szkolnym uczniowie klas drugich wyjeżdżają jeden raz w tygodniu na basen przy ul. Łabędziej realizując 1 godzinę zajęć wychowania fizycznego w formie nauki pływania. Sale lekcyjne klas 1-3 wyposażone są w tablice i projektory multimedialne, pozwalające uczniom i nauczycielom na wykorzystywanie podczas zajęć nowoczesnych technologii komputerowych. Uczniowie klas młodszych mają własną salę do zajęć komputerowych z dostępem do Internetu. Korzystają także z sali gimnastycznej i korekcyjnej oraz placu zabaw i boisk szkolnych ,,Orlik”. Uczniowie mają także możliwość korzystania z zajęć dodatkowych organizowanych na terenie szkoły tj.: gimnastyka sportowa, koszykówka, taniec nowoczesny, karate, samoobrona, język angielski i inne.

Od tego roku szkolnego został wprowadzony dziennik elektroniczny LIBRUS Synergia oraz bezpłatne zajęcia logopedyczne dla dzieci z zaburzeniami mowy.

Dumą naszej placówki jest nowo otwarty gabinet stomatologiczny, który jest także dostępny dla mieszkańców Felina.

Szkoła wychodzi z różnymi inicjatywami służącymi integracji społeczności szkolnej i środowiska lokalnego. W naszą szkołę wpisały się m.in.: zabawa andrzejkowa i karnawałowa, wycieczki i uroczystości ogólnoszkolne, festyn środowiskowy ,,Rodzina Felina” czy ,,Dzień Ziemi”.

Uczniowie naszej szkoły biorą udział w akcjach prozdrowotnych: „Szklanka mleka” i „Owoce i warzywa w szkole” oraz akcjach charytatywnych m.in.: ,,Plastikowe nakrętki”, ,,Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”, ,,Góra grosza”, ,,Hura makulatura”.

Dbając o bezpieczeństwo uczniów zainstalowano monitoring przed gmachem budynku, na korytarzach szkolnych, placu zabaw i boisku szkolnym. Posiadamy parking samochodowy i rowerowy. Natomiast na patio naszej szkoły dzięki uprzejmości miejskiej spółki wodociągowej umieściliśmy źródełko z wodą do picia, której jakość jest porównywalna do wód mineralnych dostępnych w handlu.

Wszystkim uczniom życzymy przyjemnej nauki i zabawy w naszej szkole.

Zapraszamy do odwiedzania naszej strony.