Strona Główna / EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA I ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY 2016/2017

EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA I ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY 2016/2017

Klasy pierwsze w Teatrze H. Ch. Andersena

16 listopada 2016 r. klasy pierwsze pod opieką wychowawców udały się do Teatru H. Ch. Andersena na spektakl pt. „Tymoteusz i łobuziaki”. To trzeci odcinek teatralnego serialu o misiu Tymoteuszu. Przedstawienie w reżyserii Arkadiusza Klucznika na podstawie historii Jana Wilkowskiego. W trzeciej, wakacyjnej, części opowieści o niesfornym i żądnym przygód Tymku i jego mądrym tacie, rodzina spędza czas na biwaku w lesie.

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W KLASACH 1-3

9 listopada 2016 roku uczniowie klasy 3d oraz 3c i 3a pod kierunkiem p. Małgorzaty Zawiślak i przy współudziale chóru szkolnego i akompaniamencie pani Anny Wąsak zaprezentowali koleżankom i kolegom z klas młodszych akademię z okazji 98 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Dzieci recytowały wiersze i śpiewały patriotyczne pieśni. Punktem kulminacyjnym był polski taniec narodowy-polonez. Publiczność nagrodziła młodych artystów gromkimi brawami.

Obchody Dnia Papieskiego w klasach 1-3

Dnia 26 października 2016 roku z okazji Dnia Papieskiego na patio naszej szkoły uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w uroczystym spotkaniu z poezją św. Jana Pawła II. Wiersze papieża recytowane przez uczniów klas 2c, 3b, 6a oraz 6b wzruszały, radowały, niosły ponadczasowe prawdy i przesłania.

Ceremonia pasowania uczniów klas pierwszych

Dnia 25 października 2016 roku na patio naszej szkoły odbyła się ceremonia pasowania uczniów klas pierwszych. W tym roku szkolnym do aktu pasowania i złożenia ślubowania na sztandar przystąpili uczniowie trzech klas pierwszych Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Lublinie. Dzięki temu stali się pełnoprawnymi członkami szkolnej rodziny.

Obchody Dnia Edukacji Narodowej w klasach młodszych

Dnia 14 października 2016 roku Grono Pedagogiczne, pracownicy obsługi i administracyjni oraz najmłodsi uczniowie zebrali się na patio naszej szkoły, aby wspólnie świętować jakże ważne święto – Dzień Edukacji Narodowej.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

Dnia 1 września 2016 roku o godzinie 9.45 wszyscy chętni uczniowie naszej szkoły zgromadzili się przed naszą szkołą, by wspólnie przemaszerować do kościoła parafialnego pw. Trójcy Przenajświętszej pod opieką swoich wychowawców na uroczystą Mszę Świętą poświęconą inauguracji nowego roku szkolnego 2016/2017. Ksiądz Proboszcz Jan Bielak i Pani Dyrektor Małgorzata Stacharska serdecznie powitali wszystkich przybyłych Uczniów, szczególnie Pierwszoklasistów, a także Rodziców i Nauczycieli.