Strona Główna / EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA I ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY 2016/2017

EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA I ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY 2016/2017

BALE KARNAWAŁOWE DLA NAJMŁODSZYCH

Dnia 3 i 5 stycznia odbyły się bale karnawałowe dla najmłodszych. Pierwszy dla uczniów z klas drugich i trzecich, a drugi dla dzieci klas 0-1. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek. Można było spotkać wróżki, królewny, znanych sportowców, rycerzy, piratów czy policjantów. Nie sposób zliczyć i wymienić wszystkich postaci.

JASEŁKA 2016

Jasełka to widowisko o Bożym Narodzeniu, które od wieków wpisane są w polską tradycję. W naszej szkole tegoroczne Jasełka bożonarodzeniowe odbyły się 22 grudnia 2016 roku. Zostały one przygotowane przez uczniów klas IIIa i IIIc pod opieką p.A. Wąsak, p.U. Kowalik i p.B. Zielińskiej. Bożonarodzeniowe Jasełka wprowadziły wszystkich w wyjątkowy, świąteczny nastrój.

PODSUMOWANIE AKCJI HURA MAKULATURA 2016 W KLASACH 1-3

Dnia 12 grudnia 2016 roku zostały podsumowane wyniki akcji HURA MAKULATURA 2016 w klasach młodszych. Uczniowie tych klas razem nazbierali 4378,75 kg. I tak klasy pierwsze - 1093,70 kg, klasy drugie - 1571,10 kg i klasy trzecie 1713,93 kg.

NAJPIĘKNIEJSZA OZDOBA CHOINKOWA

Został rozstrzygnięty wewnatrzszkolny konkurs plastyczny "Najpiękniejsza ozdoba choinkowa", w którym brali udział najmłodsi uczniowie naszej szkoły - dzieci z oddziału przedszkolnego 0"a". Ozdoby wykonywane przez dzieci samodzielnie a także wspólnie z rodzicami. Dzieci mogły przynieść dowolną liczbę ozdób. Prawie każdy uczeń wziął udział w konkursie a prace przyniesione były niezwykłe, kreatywne i najwazniejsze własnoręcznie wykonane.

MIKOŁAJKOWA NIESPODZIANKA W 0 "A"

Dnia 6 grudnia naszych zerówkowiczów czekała niespodzianka, po przyjściu ze śniadania w sali, na środku dywanu stał ogromny wór a w nim prezenty oraz dołączony list od Świętego Mikołaja, w którym przepraszał, iż nie mógł zostać, z racji na ogrom pracy w tym dniu. Dzieciom uśmiechy nie schodziły z twarzy tego dnia, dodatkowo humory dopisywały, gdyż następnego dnia wyruszyły do Hali Sportowo-Widowiskowej "Globus", żeby oddać się uciechom w sali zabaw.

MIKOŁAJKI W KLASACH MŁODSZYCH

Wszystko zaczęło się 6 grudnia, kiedy swoje imieniny obchodził Mikołaj i w wielu klasach rozdawał prezenty dzieciom. Okazało się, że do uczniów klasy 1b nie zdążył przybyć, bo był bardzo zajęty, ale zostawił list, w którym zaprosił ich na spotkanie do Teatru H.Ch. Andersena w dniu następnym. Święty Mikołaj przygotował dla nich niespodzianki. Jedne były słodkie w postaci cukierków, a drugie teatralne- bilety wstępu na spektakl ,,Calineczka”.

DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA W KLASACH MŁODSZYCH

W Szkole Podstawowej nr 52 nie tylko się uczymy, ale też świetnie bawimy. Idealną okazją do zabawy była dla nas zorganizowana przez Samorząd Uczniowski klas I-III dyskoteka andrzejkowa, frekwencja dopisała. Zabawa trwała ponad 2 godziny a poprowadził ją jak zwykle świetnie Pan Dominik. Nasz DJ, zadbał, oto, aby na dyskotece nie zabrakło największych tanecznych przebojów ostatnich miesięcy. Dzięki temu wszyscy wspaniale się bawili od pierwszej do ostatniej minuty.

NIEBIESKA NIEDŹWIEDZICA W LUBLINIE

Dzieci z oddziału przedszkolnego 0a poznawały Lublin w swojej grupie oraz podczas zajęć w bibliotece. W tej niezwykłej historii towarzyszyła im Azul, bohaterka książki J.M. Chmielewskiej "Niebieska Niedźwiedzica".

STOP ZWOLNIENIOM Z WF-u

Dnia 24 listopada 2016 roku uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w pokazach karate zorganizowanych przez Polski Związek Karate Tradycyjnego w ramach akcji organizowanej przez Ministerstwo Sportu i Turystyki ,,Stop zwolnieniom z WF-u”.

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Miękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka - Pluszowy Miś. mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo "czy to jutro czy to dziś, wszystkim potrzebny jest Miś!"