Strona Główna / EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA I ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY 2016/2017

EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA I ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY 2016/2017

Konkurs ,,Mam talent” dla najmłodszych

Dnia 21 marca 2017 roku na patio naszej szkoły odbył się konkurs ,,Mam talent” dla klas I-III. Jury w składzie: przewodnicząca - Pani dyrektor Małgorzata Stacharska i członkowie: p. Maria Pasternak i p. Magdalena Borek oceniało uczniów w kategoriach: śpiew, taniec, gra na instrumencie i kategoria inne umiejętności. Konkurencja była bardzo duża i trzeba przyznać, że w naszej szkole jest bardzo dużo utalentowanych dzieci.

Uczniowie klas pierwszych witają Wiosnę w kinie

W pierwszy Dzień Wiosny uczniowie klasy 1b wybrali się do kina Cinema City w Felicity na film animowany - „Ozzy - szybki i futrzasty”. Biletem wstępu do busa było głośne wypowiedzenie hasła ,,Witam Wiosnę!”, a do kina ,,Witam wiosnę w kinie”, co było wielkim i miłym zaskoczeniem dla uczniów.

DZIEŃ OTWARTYCH DRZWI W NASZEJ SZKOLE

Dnia 11 marca 2017 roku gościliśmy naszych kandydatów do klas pierwszych i ich Rodziców. Na początku pani Dyrektor Małgorzata Stacharska i v-ce dyrektor Wiesława Tchórz powitały licznie przybyłych gości na patio naszej szkoły. Następnie chór szkolny pod kierunkiem p.Anny Wąsak zaprezentował kilka utworów ze swojego najnowszego repertuaru.

PASOWANIE NA CZYTELNIKA

Od 6 do 10 marca 2017 r. uczniowie klas pierwszych zostali uroczyście włączeni do grona czytelników szkolnej biblioteki. W tym roku podążaliśmy szlakiem historii naszego miasta, przybliżając naszym najmłodszym czytelnikom najważniejsze wydarzenia związane z Lublinem. Uczniowie zapoznali się również z księgozbiorem historii 700 - lecia miasta, poetów piszących o Lublinie oraz z nim związanych. Podsumowaniem było uroczyste złożenie przysięgi prawdziwego czytelnika.

W dniach 22 i 23 lutego bieżącego roku w naszej szkole miał miejsce VIII Szkolny Konkurs Recytatorski pod hasłem: „Poznajemy twórczość Marii Konopnickiej” dla najmłodszych. Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem, a jego uczestnicy zaprezentowali bardzo wysoki poziom. Najmłodsi uczniowie rywalizowali w dwóch grupach wiekowych: klasy 0-I (10 uczniów) i klasy II-III (26 uczestników).

8 MARCA W KLASACH MŁODSZYCH

Miłym wydarzeniem tego tygodnia był obchodzony w naszej szkole Dzień Kobiet. Chłopcy ze wszystkich klas młodszych składali życzenia i wręczali drobne upominki Paniom i Dziewczynkom. Nie zabrakło kwiatów, dobrych uczynków i odśpiewanych słów ,,Sto lat!” Wprowadzeni w radosny nastrój uczniowie kontynuowali ucztowanie tego święta w swoim domach wraz z Mamusiami, Siostrami, Babciami czy Ciociami.

KLASY PIERWSZE W AMFITEATRZE NA POCZEKAJCE

W dniu 20 lutego 2017 roku uczniowie klas pierwszych zostali zaproszeni na spektakl ,,Kopciuszek” w wykonaniu uczniów i nauczycieli ze szkolnej grupy teatralnej pod kierownictwem p. Doroty Waryszak z Zespołu Szkół nr 4 im. Janusza Korczaka. Obejrzeli widowisko teatralne oparte na motywach znanej baśni pełnej mądrości, humoru, muzyki i tańca.

Dzieci z grupy 0 "A" w Teatrze Andersena

W pewnym angielskim mieście, w którym to czego najbardziej pragną mieszkańcy to święty spokój, mieszka znany i szanowany doktor Jan Dolittle. Jego gabinet potrafią wskazać wszyscy, a wielu pacjentów potrafi przebyć wiele, wiele mil, żeby otrzymać poradę od słynnego Dolittla.

Dzień Babci i Dzadka świętuje 0 "a"

"Dzień Babci, Dzień Dziadka" Kochana Babciu, Kochany Dziadku!Chciałem Wam dzisiaj wręczyć po kwiatku,no ale w styczniu żadne nie rosną...Później przyniosę, latem lub wiosną.

BEZPIECZNE I ZDROWE FERIE ZIMOWE RAZEM Z GRUPĄ 0 "A"

Zima, zima za oknami a dzieci z grupy 0 "a", które spędzają ferie w szkole w pełni korzystają z jej uroków. Poza zimowymi harcami na świeżym powietrzu, aktywnym spędzaniem czasu na szkolnej sali gimnastycznej dzieci udzielają się również twróczo. Czas odpoczynku może być też aktywnym i ciekawym czasem spędzonym wspólnie.