Strona Główna / EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA I ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY 2016/2017

EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA I ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY 2016/2017

Uczniowie klas młodszych pamiętali o Świętach Majowych

W czwartek 27 kwietnia 2017 roku odbyła się uroczystość poświęcona Majowym Świętom, takim jak: 1 maja – Święto Pracy, 2 maja – Święto Flagi i 3 maja - Uchwalenie Konstytucji 3 Maja. Lekcję historii dla wszystkich uczniów klas 0 – III przygotowali uczniowie klasy III b i klasy III e pod kierunkiem wychowawczyń p. Beaty Bartoszewskiej – De Gobbi i p. Marzeny Drozd. Młodzi aktorzy przybliżyli wszystkim zgromadzonym historię powstania konstytucji, jej twórców, władzę królewską i znaczenie dokumentu dla Polaków.

MALI ZNAWCY LUBELSKICH LEGEND

W czwartek 27 kwietnia 2017roku uczniowie z oddziału przedszkolnego w składzie: Łucja Krawczak, Jan Garnczarek i Albert Rak reprezentowali naszą szkołę w Międzyprzedszkolnym Konkursie "Lubelskie legendy", który odbył się w Szkole Podstawowej nr 10 w Lublinie. Dzieci wykazały się dużą wiedzą na temat miasta, jego zabytków i historii oraz znajomością legend związanych z Lublinem. Nasi reprezentanci musieli m. in. zbudować z klocków Bramę Krakowską, ułożyć puzzle przedstawiające jeden z zabytków miasta i powiedzieć co to za miejsce, pokolorować herb Lublina. Konkurs odbył się w przemiłej atmosferze, pełnej radości i zabawy. Na pamiątkę dzieci otrzymały dyplomy i przepiękne książki. Serdecznie gratulujemy!

Uczniowie klas młodszych pamiętają o Światowym Dniu Ziemi

W dniu 25 kwietnia 2017 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Światowego Dnia Ziemi. Została przygotowana przez uczniów klasy 2b i 2c pod kierunkiem wychowawczyń p.Małgorzaty Pietrasiak i p.Elżbiety Gancarz oraz nauczyciela muzyki p.Anny Wąsak. Przedstawienie pod hasłem: „JESTEŚMY DZIEĆMI ZIEMI” miało na celu promowanie postaw ekologicznych wśród najmłodszych uczniów. Wszystkim leży na sercu dobro naszej planety, czego wyrazem był zielony element stroju dzieci w tym dniu.

Ekoludkiem z nami zostań to jest sprawa bardzo prosta!

Cały tydzień poprzedzający Dzień Ziemi nasi najmłodsi uczniowie z klasy 0 "a" rozmawiali o tym jak należy dbać o nasze środowisko, co możemy robić, aby nasza planeta była czystym domem dla ludzi i zwierząt. Nasi uczniowie doskonale wiedzieli na czym polega segregacja i co oznacza słowo recykling. Zdobywana i utrwalana wiedza została sprawdzona podczas quizu przyrodniczego ostatniego dnia. Poza tym nasi zerówkowicze wykonali plakat przypominający, iż dobro naszej planety jest w naszych rękach. Na zakończenie każdy dostał medal obrońcy przyrody.

Wielkanocna akademia dla najmłodszych

Dnia 11 kwietnia 2017 roku uczniowie klasy 2a, 2d i 2e wraz z wychowawcami p.Marią Pasternak ,p.Joanną Piech i p.Jolantą Chyćko zaprezentowali podczas akademii szkolnej ,,Tradycje i zwyczaje wielkanocne". Uczniom przekazane zostały również istotne informacje o Wielkanocy- najważniejszym i najstarszym święcie chrześcijaństwa, obchodzonym na pamiątkę Zmartwychwstania Chrystusa.

Wielkanocne tradycje

Najmłodsi uczniowie naszej szkoły poznawali zwyczaje wielkanocne, dzielili się swoimi doświadczeniami i wykonywali ozdoby, które zaniosą do domów, a potem udekoruja święconkę. W tym radosnym czasie pojawiło się wiele prac plastycznych z zajączkami, pisankami, kurczątkami i barankami. Dzieci siejąc owies wykonały piękne, udekorowane w kolorowe pisanki i kurczątka stroiki na wielkanocny stół.

Udział uczniów w warsztatach wielkanocnych

5 kwietnia 2017 roku uczniowie klas pierwszych wzięli udział w warsztatach wielkanocnych. I tak: klasa 1a poznała zwyczaj robienia palm wielkanocnych, a klasa 1b i 1c zdobienia pisanek metodą decoupage. Podczas tych zajęć dzieci samodzielnie wykonały palmę z traw i zbóż i pisankę wielkanocną, rozwijając przy tym swoje zdolności manualne i kreatywność. Ich twórcza praca wykonana została pod kierunkiem animatorów p.Kingi i p.Iwony z Fundacji ,,Rozwiń Skrzydła”, które wprowadziły uczniów w tematykę tradycji wielkanocnych. Opowieści prowadzone na temat tradycyjnych atrybutów Wielkanocy przygotowały dzieci do bardziej świadomego przeżywania nadchodzących Świąt.

Wielkanocne zajęcia w galerii

29 marca 2017 roku uczniowie klasy III „ a” pod opieką wychowawcy p. Beaty Zielińskiej udali się do Galerii Sztuki Ludowej na zajęcia plastyczne, w ramach których wykonywały oklejanki kurpiowskie. Dzieci uczyły się oklejania wydmuszki sitowiem i muliną od twórczyni ludowej od Pani Haliny Witkowskiej.

"Poznajemy świat matematyki" - najmłodsi uczniowie naszej szkoły biorą udział w konkursie.

We wtorek 28 marca 2017 roku dzieci z oddziału przedszkolnego 0 "a" wzięły udział w eliminacjach do VIII edycji konkursu matematycznego "Poznajemy świat matematyki", które odbyły się na Wydziale Pedagogiki i Psychologii UMCS w Lublinie. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Katarzyna Sałata i Jan Garnczarek. W eliminacjach brało udział 25 drużyn z całego miasta, a do ścisłego finału przejdzie 5. Dzieci miały za zadanie wspólnie wykonać 5 zadań w formie kart pracy. Na konkursie panowała wspaniała atmosfera, dzieci świetnie się bawiły, a na pamiątkę wszystkie otrzymały dyplomy. Mocno trzymamy kciuki za naszych małych matematyków i życzymy im dotarcia do finału.

Rekolekcje Wielkopostne

W dniach 26-27 marca 2017 roku dzieci naszej szkoły uczestniczyły w Rekolekcjach Wielkopostnych w parafii Trójcy Przenajświętszej w Lublinie. Rekolekcje prowadził ks. Piotr Drozd- Diecezjalny Moderator Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Lubelskiej. Spotkania rekolekcyjne odbywały się w kościele parafialnym. Wspólna modlitwa, pogadanki, udział w Drodze Krzyżowej, we Mszy Świętej jak również wspólny śpiew...to wszystko miało pomóc dzieciom w przygotowaniu swoich serc na Święta Zmartwychwstania Pańskiego.