Strona Główna / EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA I ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY 2016/2017

EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA I ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY 2016/2017

IMPREZA O BEZPIECZEŃSTWIE DLA PIERWSZOKLASISTÓW

20 czerwca 2017 roku pierwszoklasiści udali się na imprezę edukacyjną „Kacper - dziecko bezpieczne na drodze” zorganizowaną przez Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Sp. z o.o. w Łodzi i Towarzystwo Ubezpieczeniowe Compensa, w Chatce Żaka. Celem imprezy było podniesienie wiedzy i świadomości z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego dzieci z województwa lubelskiego. Podczas imprezy zorganizowane były dynamiczne zabawy i konkursy edukacyjne z zakresu bezpieczeństwa na drodze i udzielania pierwszej pomocy.

WYCIECZKA KLAS I DO CENTRUM DOBREGO WYCHOWANIA

W dniu 12 czerwca klasy pierwsze brały udział w wycieczce do Centrum Dobrego Wychowania w Motyczu Leśnym. Na miejscu organizatorzy warsztatów edukacyjnych zorganizowali dla uczniów wiele atrakcji. Jedną z nich był udział w leśnej grze terenowej „10 tropów”. Dzieci podzielone na grupy szukały zadań w oznaczonych kopertach i wspólnie rozwiązywały te zadania. Uczniowie świetnie się przy tym bawili, a przy okazji poznawali tajemnice lasu i utrwalali treści przyrodnicze i ekologiczne związane z tym środowiskiem przyrodniczym.

KLASA 3D, 3C NA POKAZACH Z FIZYKI

Oddział Lubelski Polskiego Towarzystwa Fizycznego i Pracownicy Instytutu Fizyki Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej: Pan Przewodniczący Lubelskiego Oddziału PTF prof. dr hab. Jerzy Żuk oraz Pani dr Bożena Zgardzińska i Pan dr Zbigniew Surowiec zaprosili dzieci z naszej szkoły na kolejną edycję pokazów fizycznych „Młodzi odkrywcy” zatytułowanych „Energia”.

WYCIECZKA KLAS PIERWSZYCH PO STARYM MIEŚCIE W LUBLINIE

Dnia 24 maja 2017 roku uczniowie klasy 1b i 1c pod opieką wychowawców i opiekunów wybrali się na wycieczkę po Lublinie w ramach obchodów 700-lecia naszego miasta. Na Placu Zamkowym przywitała ich pani Beata Cioczek - przewodnik PTTK miasta Lublin i zaprosiła na wspólny spacer, podczas którego przedstawiła dzieje koziego grodu, pokazywała cenne zabytki, opowiadała o niezwykłych wydarzeniach i legendach związanych z miastem i jego mieszkańcami.

WYCIECZKA KLASY 3D, 3E PO LUBLINIE

W 2017 roku nasze miasto Lublin świętuje Wielki Jubileusz 700-lecia lokacji miasta na prawie magdeburskim. Przeżywając wspólnie z uczniami ten niezwykły rok, pragniemy przybliżyć im historię i zabytki Lublina oraz umacniać poczucie dumy ze swojej miejscowości. 23 maja klasy 3d i 3e pod opieką wychowawców – p. Beaty Piecak i p. Marzeny Drozd uczestniczyły w wycieczce po Starym Mieście. Oprowadzała nas Pani Magda Mazur – Ciseł. Uczniowie poznali wybrane wydarzenia historyczne związane z rocznicą utworzenia miasta oraz postacie zasłużone dla Lublina.

SPOTKANIE ZE STRAŻNIKIEM OCHRONY ZWIERZĄT

23 maja 2017 roku gościliśmy Panią Agatę Kowalczyk i Pana Zdzisława Małysza z psem Jarysem z Lubelskiej Straży Ochrony Zwierząt, którzy przeprowadzili pogadankę dla klas I-III na temat : ,,Jestem odpowiedzialnym właścicielem i opiekunem zwierząt”. Akcja odbyła się w ramach realizacji programu ,, Lublin miasto ekologiczne”, którego koordynatorem jest p. Beata Zielińska.

SPOTKANIE Z DINOZAURAMI

19 maja 2017 roku klasy: 2 „b” i 2 „c” wybrały się na wycieczkę szkolną do Jura Parku w Bałtowie. Na uczniów czekało tam wiele atrakcji: zwiedzanie parku z przewodnikiem, Prehistoryczne Oceanarium, Kino Emocji 5D, Park Rozrywki, przejażdżka schoolbusem po Zwierzyńcu Bałtowskim i warsztaty edukacyjne. Pod opieką wychowawców i rodziców dzieci spędziły dzień pełen niezapomnianych wrażeń. Wszyscy wrócili z zakupionymi pamiątkami, bardzo zadowoleni z udanej wycieczki.

FINAŁ KONKURSU MATEMATYCZNEGO

W czwartek 11 maja 2017 roku na Wydziale Pedagogiki i Psychologii UMCS w Lublinie odbyła się VIII edycja Międzyprzedszkolnego Konkursu Matematycznego "Poznajemy świat matematyki". W finale wzięło udział 5 dwuosobowych zespołów z lubelskich przedszkoli i oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych. Naszą placówkę reprezentowali: Katarzyna Sałata i Jan Garnczarek z klasy 0 "a"'. Po emocjonujących zmaganiach z zakresu matematyki oraz dogrywce nasi mali uczniowie zajęli 2 miejsce. Serdecznie im gratulujemy!

WIZYTA W OSIEDLOWEJ BIBLIOTECE

We wtorek 9 maja 2017 roku dzieci z oddziału przedszkolnego były z wizytą w osiedlowej bibliotece im. H. Łopacińskiego. Odbyły się tam zajęcia pt. "Płynie Wisła, płynie ..." w ramach obchodów Roku Wisły, którym ustanowiono rok 2017. Po wysłuchaniu legendy opowiadającej skąd się wzięła nazwa rzeki, dzieci obejrzały przepiękną prezentację multimedialną, która pokazywała największe polskie miasta przez które przepływa Wisła. Następnie dzieci mogły samodzielnie podziwiać, jak piękny jest nasz kraj oglądając albumy i atlasy. Dzieci dzieliły się także z kolegami swoimi wrażeniami z odwiedzonych już zakątków Polski.

TYDZIEŃ DIALOGU MIĘDZYPOKOLENIOWGO W KLASACH MŁODSZYCH

W ostatnim tygodniu kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole Tydzień Dialogu Międzypokoleniowego i w związku z tym uczniowie klas młodszych z dużym zaangażowaniem przystąpili do realizacji zaplanowanych działań. Pierwsze polegało na zebraniu przepisów na ulubioną potrawę wykonaną przez babcię i wykonaniu albumu ,,Przepiśnika danej klasy”. Drugie na zaproszeniu do współpracy dziadków, którzy chcieli opowiedzieć dzieciom o swoim ciekawym hobby lub zawodzie, który wykonywali lub wykonują nadal.