Strona Główna / BIBLIOTEKA / Uroczystości

Uroczystości

MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH 2016

Jak co roku w październiku biblioteka szkolna obchodziła swoje święto. W związku z tym nauczyciele bibliotekarze przygotowali kilka atrakcji dla czytelników.

NIEBIESKA NIEDŹWIEDZICA W LUBLINIE

Dzieci z oddziału przedszkolnego 0a poznawały Lublin w swojej grupie oraz podczas zajęć w bibliotece. W tej niezwykłej historii towarzyszyła im Azul; bohaterka książki J.M. Chmielewskiej;Niebieska Niedźwiedzica.

ZAJĘCIA OTWARTE Z KSIĄŻKĄ I O KSIĄŻCE

28 kwietnia 2016r. w bibliotece szkolnej odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców dotyczące czytelnictwa. Podczas zajęć zostały zaprezentowane efekty pracy uczniów związane z projektami edukacyjnymi prowadzonymi w ramach Rządowego Programu: "Książki naszych marzeń".

AKCJA SPOŁECZNO-EDUKACYJNA ŻONKILE

Już kolejny raz wspominamy Powstanie w Getcie Warszawskim dzięki akcji społeczno-edukacyjnej „Żonkile”. Żonkile symbolizują pamięć, szacunek i nadzieję. Związane są z postacią Marka Edelmana, ostatniego przywódcy Żydowskiej Organizacji Bojowej, który w każdą rocznicę powstania w getcie warszawskim dostawał te kwiaty od anonimowej osoby.

URODZINY MISIA 2015

Kolejny raz biblioteka szkolna we współpracy z nauczycielami klas 0 pamiętała o urodzinach misia. Dzieci przygotowywały się do ich obchodów cały miesiąc w ramach projektu edukacyjnego.

MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH 2015

Prace uczniów wykonane z okazji obchodów października jako miesiąca bibliotek szkolnych podczas zajęć bibliotecznych.

URODZINY KSIĄŻKOWEGO MISIA

W ramach programów Cała Polska Czyta Dzieciom oraz Szkoła z Klasą uczniowie z klas „0” w październiku i listopadzie zaprzyjaźniali się z misiem. Poznali historię powstania misia. Wysłuchali kilku historyjek o misiach napisanych przez różnych autorów. Dzieci narysowały prezenty dla misia i wraz ze swoimi przytulankami przyszły na urodziny, które były podsumowaniem całej akcji. Odbyły się one na patio naszej szkoły 21 listopada 2014r.