Strona Główna / BIBLIOTEKA / Pasowanie na czytelnika

ROK SZKOLNY 2016/2017

Od 6 do 10 marca 2017 r. uczniowie klas pierwszych zostali uroczyście włączeni do grona czytelników szkolnej biblioteki. W tym roku podążaliśmy szlakiem historii naszego miasta, przybliżając naszym najmłodszym czytelnikom najważniejsze wydarzenia związane z Lublinem. Uczniowie zapoznali się również z księgozbiorem historii 700 - lecia miasta, poetów piszących o Lublinie oraz z nim związanych. Podsumowaniem było uroczyste złożenie przysięgi prawdziwego czytelnika.

ROK SZKOLNY 2015/2016

Od 15 do 21 marca 2016r. w bibliotece szkolnej odbyły się uroczystości pasowania na czytelnika uczniów klas pierwszych. Do grona czytelników zostało włączonych 107 uczniów z pięciu klas. Podczas uroczystości najlepsi czytelnicy w każdej z klas otrzymali drobne upominki. Wszystkim czytelnikom serdecznie gratulujemy!

ROK SZKOLNY 2014/2015

Na początku marca 2015r. uczniowie klas pierwszych zostali uroczyście przyjęci do grona czytelników szkolnej biblioteki. Dzieci rozwiązywały bajkowe zagadki, zastanawiały się czy w czasach skomputeryzowanych warto jeszcze czytać książki. Na zakończenie złożyły uroczystą przysięgę oraz pasowane zakładką

ROK SZKOLNY 2013/2014

W dniach 13-17 marca klasy pierwsze uczestniczyły w uroczystym pasowaniu na czytelników biblioteki. Uczniowie przeszli przez wszystkie próby dla nich przygotowane. Najwięcej emocji wzbudziło oglądanie prezentacji dotyczącej ulubionych postaci z bajek, która stanowiła wstęp do jednego z zadań. Lekcja zakończyła się uroczystym przyjęciem do grona czytelników. Wszyscy dostali pamiątkowe dyplomy, a najlepsi czytelnicy upominki.

ROK SZKOLNY 2012/2013

W marcu 2013r. odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów klas I. Pod opieką wychowawców dzieci przybyły do biblioteki, gdzie czekały na nich trzy zadania. Pracowaliśmy w oparciu o wiersze Jana Brzechwy. Uczniowie przeszli wszystkie próby pozytywnie, dzięki czemu mogli zostać przyjęci do grona braci czytelniczej.

M. Bąk

kl 1 a