Strona Główna / BIBLIOTEKA / Lekcje biblioteczne

Lekcje biblioteczne

CHCECIE BAJKI, OTO BAJKA...

Nasi najmłodsi uczniowie z uwagą wsłuchiwali się w zaproponowane im bajeczki, chętnie również odpowiadali na trudne pytania związane z tematem.

W ŚWIECIE BAŚNI I BAJEK

Uczniowie ze świetlicy szkolnej uczestniczyli w zajęciach bibliotecznych na temat bajek i baśni. Poznawali ten szczególny rodzaj książek oraz przekaz, że dobro zawsze zwycięża. Zachęceni poznanymi przykładami bohaterów literackich, chętnie wypożyczali książki do domu.

LUBELSKIE LEGENDY

Nauczyciele świetlicy i biblioteki szkolnej zaangażowali uczniów do realizacji programu "Legendy Lublina", z okazji 700 lecia naszego miasta. W ramach realizowanych zajęć uczniowie czytali, analizowali teksty legend, wykazywali się posiadaną wiedzą oraz zdolnościami artystycznymi.

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

Uczniowie klas trzecich przyszli na spotkanie z postaciami z bajek do biblioteki szkolnej. Efektem spotkania są prace plastyczne wyeksponowane w gablotach.

DLACZEGO WARTO CZYTAĆ

Refleksje uczniów klas szóstych po zajęciach w bibliotece szkolnej.

ZAPROŚMY KSIĄŻKĘ DO DOMU

Jak co obchodzimy szczególny dla bibliotek miesiąc. Zachęcamy młodych ludzi do sięgania po książki zarówno te autorów współczesnych jak również te nieco zapomnianych. Uczniowie spotykają się na zajęciach bibliotecznych, przypominają sobie budowę książki oraz korzyści z sięgania po nią. Podsumowaniem spotkania jest osobiste spotkanie z książką i zaproszenie jej do domu.

KSIĄŻKA NA DOBRY POCZĄTEK

Uczniowie klas pierwszych mają już za sobą pierwsze wypożyczenia, znają regulamin i zasady korzystania ze szkolnej biblioteki.
Drodzy pierwszoklasiści życzymy Wam wielu pięknych chwil spędzonych z książką.

SŁÓW KILKA O PATRONCE MARII KONOPNICKIEJ

Klasy drugie spotkały się w bibliotece w tygodniu poprzedzającym obchody Dnia Patronki, aby przypomnieć sobie znane i mnie znane fakty z życia Marii Konopnickiej. Po zakończonej prezentacji, uczniowie dyskutowali na temat twórczości Patronki oraz wykonali ilustrację do wybranego utworu.

BOŻE NARODZENIE NA ŚWIECIE

W przedświątecznym tygodniu w szkolnej bibliotece został zrealizowany projekt edukacyjny o zwyczajach Bożego Narodzenia. Uczniowie klas pierwszych poznawali ciekawostki związane z obchodami świąt w różnych stronach świata. Wychowawcy klas kontynuowali świąteczne tematy w salach lekcyjnych. Podsumowaniem pracy były piękne rysunki dzieci dotyczące tematyki bożonarodzeniowej, z których powstała wystawa.

PRZEDSZKOLAKI W SZKOLNEJ BIBLIOTECE

18 listopada odwiedziły naszą bibliotekę dzieci z Przedszkola nr 81 w Dzielnicy Felin. Z wielką uwagą wsłuchiwały się w opowieści związane z naszą biblioteką, chętnie też zadawały pytania. Dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy ponownie.