Strona Główna / BIBLIOTEKA / Konkursy

Konkursy

VI EDYCJA WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU Z OKAZJI ŚWIATOWEGO DNIA KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICH 2017

Uczniowie naszej szkoły zostali laureatami wojewódzkiego konkursu pod hasłem „Kocham książkę dlatego, że wprowadza mnie w mój własny świat, że odkrywa we mnie bogactwa, których nie przeczuwałem” . Małgorzata Kowaleczko z kl. 6b otrzymała II miejsce w kategorii literackiej za wiersz pt. „Zaczytani”. Również II miejsce w kategorii medialnej za wykonane zdjęcia otrzymał Jan Stasieczek z kl. 6b. Gratulujemy zwycięzcom. Organizatorem konkursu było Gimnazjum nr 3 im. prof. Mieczysława A. Krąpca OP w Lublinie.

więcej »

III OGÓLNOPOLSKI KONKURS - WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW

Uczestnicy konkursu, którzy zdobyli 10 sprawności.

więcej »

SZKOLNY KONKURS. "MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA"

27 stycznia 2017 r. w bibliotece odbył się szkolny konkurs pięknego czytania. Celem konkursu była popularyzacja księgozbioru biblioteki i czytelnictwa oraz zwrócenie uwagi na piękno języka polskiego. W konkursie wzięli udział przedstawiciele klas V i VI. Każdy uczestnik przygotował fragment książki wypożyczonej z biblioteki szkolnej. Uczniowie czytali książki obyczajowe, przygodowe i powieści fantastyczne. W jury oprócz pani dyrektor oraz nauczyciela bibliotekarza zasiedli przedstawiciele uczniów z klasy 6b: Magdalena i Łukasz. Konkurs wzbudził ogromne emocje. Mistrzem Pięknego Czytania została Aleksandra z kl. 6c, Wicemistrzem Julia z kl.6b.Dwa wyróżnienia zostały przyznane Magdalenie z kl.5a i Julii z klasy 6c.Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.

więcej »

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU FRAZEOLOGICZNEGO

Wyniki konkursu frazeologicznego.

więcej »

KONKURS FRAZEOLOGICZNY

Szkolny Konkurs Frazeologiczny dla klas IV-VI

„Mądrej głowie dość dwie słowie”

więcej »

KONKURS FOTOGRAFICZNY - SZKOŁA W OBIEKTYWIE

Więcej informacji w rozwinięciu...

więcej »

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS WIEDZY O ŻYCIU I TWÓRCZOŚCI MARII KONOPNICKIEJ

23 maja 2016 r. w Dniu Patrona Szkoły odbył się I Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o życiu i twórczości Marii Konopnickiej, pod patronatem dyrektora szkoły pani Małgorzaty Stacharskiej. W konkursie wzięło udział pięć trzyosobowych drużyn, które musiały wykazać się dużą znajomością tematu.

więcej »

PODSUMOWANIE KONKURSU - JAKIE TO PRZYSŁOWIE?

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem uczniów wszystkich klas.

więcej »

BIBLIOTEKA SZKOLNA ZAPRASZA NA KONKURS Jakie to przysłowie?

1. Konkurs adresowany jest do uczniów klas 3-6 Szkoły Podstawowej nr 52 im. M. Konopnickiej w Lublinie.

więcej »