Strona Główna / BIBLIOTEKA / Akcje

Akcje

GŁOŚNE CZYTANIE - KLUCZ DO MĄDROŚCI

Uczniowie z koła bibliotecznego z kl.5a wybrali się z wizytą do świetlic szkolnych na głośne czytanie. Członkowie koła wybrali opowiadanie Ewy Szelburg-Zarębiny „O tym, jak zajączek Szaraczek psa Burka wywiódł w pole”. Przygotowali postaci zwierzątek występujących w opowiadaniu, własnoręcznie wykonali scenografię i podzielili się rolami. Z lekką tremą zaprezentowali się młodszym kolegom w świetlicy. Występy zostały przyjęte brawami a słuchacze zapamiętali że uszy zająca to słuchy, nogi to skoki, oczy to trzeszcze a ogon to omyk! Wkrótce ponownie odwiedzimy młodszych kolegów z kolejną lekturą.

TYDZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

26-29 kwietnia 2016r. w bibliotece szkolnej odbyła się akcja Tydzień Głośnego Czytania. Podczas długich przerw uczniowie i nauczyciele głośno czytali wybrane przez siebie książki. Słuchaczy nigdy nie brakowało. Akcja głośnego czytania objęła całą szkołę - odbywała się również w świetlicy szkolnej oraz podczas zajęć z wychowawcą.

BIBLIOTEKA DLA ŚWIETLICY-STARSI CZYTAJĄ MŁODSZYM

Starsi - Młodszym W związku z obchodzonym 26 listopada Światowym Dniem Pluszowego Misia, uczniowie z koła bibliotecznego z klas czwartych czytali opowiadania o Misiach dzieciom ze świetlicy szkolnej.

STARSI CZYTAJĄ MŁODSZYM

Uczniowie klas 2 i 3 odwiedzili najmłodsze dzieci naszej szkoły uczące się w oddziałach 0. Postanowili zachęcić ich do odwiedzin w szkolnej bibliotece i wypożyczania książek. Przeczytali samodzielnie wybrane przez siebie fragmenty książek o misiach. Dzieci słuchały swoich kolegów z wielkim zainteresowaniem. Niektórzy uczniowie klas 0 skorzystali już z naszego księgozbioru.

WARTO CZYTAĆ

Nauczyciele bibliotekarze przygotowali nietypowy spacer po szkole. W kilku miejscach szkoły można przeczytać ciekawe sentencje z książek. Chcemy zachęcić zarówno uczniów, nauczycieli,

ZOSTAŃ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM

Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli wesprzeć szkolną bibliotekę. Księgozbiór biblioteki wzbogacił się o 46 książek. Akcja odbyła się w ramach programu Cała Polska Czyta Dzieciom.

HURA MAKULATURA

Zakończyła się III edycja Konkursu „Hura makulatura – książki do bibliotek”.Konkurs organizowany jest przez Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Lublin. W tym roku zebraliśmy 4300 kg makulatury. Za uzyskane środki (1350 zł.) zakupiliśmy 76 książek. Najwięcej, bo aż 267,2 zebrał Tymoteusz Pszczoła z klasy 4a, który zajął 20 miejsce w Lublinie. Otrzymał dyplom oraz nagrody ufundowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.

Kolejne miejsca zajęli:

Paulina Futrak z klasy 4c – 230, 82 kg

Kajetan Pszczoła z klasy 1a – 224,1 kg

Wszyscy otrzymali dyplomy i nagrody pozyskane od sponsorów, które zostały wręczone podczas jasełek w obecności społeczności szkolnej.