Strona Główna / AKTUALNOŚCI / „Wyjątkowa lekcja historii - Święto Niepodległości”.

„Wyjątkowa lekcja historii - Święto Niepodległości”.

10 listopada w naszej placówce odbyły się obchody 99. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Z tej okazji nauczyciel historii zorganizował szkolny konkurs wiedzy pod hasłem: „Wyjątkowa lekcja historii - Święto Niepodległości”.

Każdą z klas V-VII reprezentowała czteroosobowa drużyna, która pisała test, a wcześniej przygotowała portret jednego z działaczy niepodległościowych II Rzeczypospolitej. Uczniowie, którzy od miesiąca przygotowywali się do konkursu, wykazali się szeroką wiedzą z zakresu historii Polski.

Po emocjonującej dogrywce jury ogłosiło następujące wyniki:

- I miejsce – klasa VII „b” (Wiktoria Gancarz, Małgorzata Kowaleczko, Julia Knap i Jan Stasieczek;)

- II miejsce – klasa VI „b” (Maciej Figura, Wojciech Suchorowski, Gabriel Mędrek, kontuzjowaną Gabrielę Filimowicz zastąpił Damian Mirosław);

- III miejsce – klasa VI „c” (Jędrzej Pietrak, Karol Grądzielewski, Patryk Błaszczak, Jerzy Kleczek).

Wyróżnienie – klasa VII „a” (Maksymilian Paradowski, Kinga Misztal, Karol Opaliński, Leon Nowosadzki);

Gratulujemy zwycięzcom oraz pozostałym uczestnikom konkursu.

Nagrody ufundowała Rada Rodziców.