Strona Główna / AKTUALNOŚCI / Przedświąteczne owoce współpracy Szklonego Koła Caritas oraz Świetlicy oraz Samorządu Uczniowskiego.

Szkolne Koło Caritas pod opieką p. Bożeny Starczewskiej oraz Samorząd Uczniowski pod opieką p. Przemysława Flisa we współpracy z pracownikami świetlicy szkolnej : p. Anną Wiertel, Katarzyną Michalczyk oraz Małgorzatą Wiatrowską podjęło współpracę, która polegała na tym, że kolejny raz włączyliśmy się w akcję ,,Pomoc Rodakom na Wschodzie”. W ramach tej akcji udało nam się zebrać ponad 200 kg produktów żywnościowych .

Najbardziej aktywni wolontariusze tego przedsięwzięcia to: Karolina Mitrus, Julia Flak, Aleksandra Majewska, Kacper Tarkowski- klasa 5,,b”, Aleksandra Wrońska- klas 4e oraz Krzesimir Olech i Kornel Brus klasa 6,,c”.

Również w tym roku wzięliśmy udział w,,Ogólnopolskiej Zbiórce Żywności-Tak Pomagam”, która miała miejsce w dniu 09.12.2017 r. w naszej osiedlowej ,,Stokrotce”. Dziękujemy za zaangażowanie : Oliwi Pęcak, , Aleksandrze Majewskiej, Filipowi Pielaszkiewiczowi, Kacprowi Tarnowskiemu ( klasa 5,,b”), Nikoli Wątorskiej, Patrycji Omiotek , Kornelowi Brus, Krzesimirowi Olech (klasa 6 ,,c”), Aleksandrze Wrońskiej ( klasa 4,,e”oraz przedstawicielom SU : Patrykowi Błaszczakowi, Igorowi Mitura, Zofii Lawickiej, którzy pod opieką p. p.Bożeny Starczewskiej, p. Anny Wiertel, p. Magdaleny Woś i p. Przemysława Flisa pracowali na rzecz tej akcji oraz zbierali podpisy pod petycją związaną z rozbudowa naszej szkoły.

Ponadto Szkolne Koło Caritas we współpracy ze świetlicą szkolną zaangażowało się w organizowaną przez CAL i Bractwo Sw. Brata Alberta Wigilię Miłosierdzia dla ludzi chorych, samotnych i bezdomnych. Ozdoby choinkowe wykonane w ramach prac plastycznych na zajęciach świetlicowych będą zdobiły Wigilijny stół przygotowany dla nich w hali Targów Lublin
w dniu 24.12.2017 r.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wsparli nasze działania i życzymy
Radosnych , spokojnych pełnych Miłości Świąt Bożego Narodzenia !.

Koordynator SKC -Bożena Starczewska