Strona Główna / AKTUALNOŚCI / NARODOWE CZYTANIE W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 52 W LUBLINIE

NARODOWE CZYTANIE W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 52 W LUBLINIE

Od 2012 roku w Polsce organizowana jest akcja pod hasłem „Narodowe czytanie”. Ma ona na celu popularyzowanie literatury polskiej w szerszych kręgach społecznych. W naszej szkole również dbamy o to by głośno czytać ważne dla naszej kultury i historii dzieła literackie. Przez cały tydzień na szkolnym patio odbywało się głośne czytanie dla poszczególnych poziomów klas. Klasy młodsze oprócz czytania przygotowały piękne prace plastyczne poświecone wydarzeniom z czytanych książek oraz odegrały kilka scenek z wybranej lektury. Klasy młodsze czytały następujące lektury:

Kl. 1 - A. Frączek ”Rany Julek”

Kl. 2 - Ł. Wierzbicki „Dziadek i niedźwiadek”

Kl. 3 - J. Papuzinska „Asiunia”

Klasy starsze skupiły się na czytaniu fragmentów książek. Nauczyciele języka polskiego wybrali odpowiednie lektury dla każdego poziomu klas:

Kl. 4 - J. Korczak „Król Maciuś I”

Kl. 5 - „Śladami Bolesława Prusa po Lublinie”

Kl. 6 - A. de Saint-Exupery „Mały Książe”

Kl. 7 - A. Kamieński „Kamienie na szaniec”

Uczniowie z zainteresowaniem słuchali wybranych fragmentów książek i często przychodzili do biblioteki szkolnej wypożyczyć daną książkę. W akcję włączyli się nauczyciele języka polskiego oraz wychowawcy klas młodszych za co bardzo dziękujemy. Akcję koordynowali nauczyciele bibliotekarze.