Strona Główna / AKTUALNOŚCI / Kampania Rowerowy Maj w SP 52 :)

Kampania Rowerowy Maj w SP 52 :)

Promowanie zdrowego trybu życia i komunikacji rowerowej wśród uczniów, których zachęcamy do codziennej aktywności fizycznej, to główny cel kampanii "Rowerowy Maj". Zasady kampanii są bardzo proste, a zabawa trwa przez cały miesiąc - od 4 do 31 maja. Każdy uczeń, który przyjedzie do szkoły na rowerze, deskorolce, hulajnodze lub na rolkach otrzymuje dwie naklejki.

Jedną z nich przykleja do swojego rowerowego dzienniczka, a drugą na klasowy plakat Rowerowego Maja. Gwarantuje to dobrą zabawę i zdrową rywalizację, a na zakończenie kampanii atrakcyjne nagrody. Zasady kampanii oparte są na pozytywnej rywalizacji szkolnej oraz międzyszkolnej pomiędzy uczniami.

Uczniowie klas IV-VI zostali zapoznani z zasadami kampanii podczas lekcji zajęć technicznych, rodzice podczas zebrania w dniu 19.04.2016r.

W trakcie kampanii wyłoniona zostanie:

• najbardziej „rowerowa” szkoła
  • najbardziej „rowerowa” klasa w danej szkole
  • najbardziej „rowerowy” uczeń.

Najbardziej rowerowa szkoła w Lublinie otrzyma zadaszony parking rowerowy ufundowany przez LPEC SA. Trzy kolejne szkoły otrzymają klasyczne parkingi rowerowe ufundowane przez Wikana S.A..

Najlepsze klasy, w każdej ze szkół – otrzymają grupowe wejściówki do centrów nauki lub rozrywki, ufundowane przez partnerów kampanii, a najbardziej aktywni uczniowie nagrody niespodzianki – akcesoria rowerowe. Każdy uczeń, który choć raz przyjedzie w trakcie Kampanii rowerem do szkoły - otrzyma drobny upominek.

Wszyscy zainteresowani uczniowie biorący udział w Kampanii Rowerowy Maj mogą również przystąpić do Konkursu wiedzy "Wszystko o Münster" (mieście partnerskim Lublina). Zsumowane wyniki z Konkursu oraz Kampanii Rowerowy Maj pozwolą wyłonić sześciu laureatów nagrody specjalnej ufundowanej przez Prezydenta Miasta Lublin - wycieczki do Münster.

Uroczyste ogłoszenie wyników nastąpi w dniu 4 czerwca 2016 roku.

Gwarantując dobrą zabawę zadbaliśmy też o aspekt edukacyjny. Dzięki specjalnie opracowanym broszurom, zarówno uczniowie, jak i rodzice dowiedzą się jak najlepiej przygotować się do bezpiecznej jazdy na rowerze, a tym samym do uczestnictwa w kampanii.
Aktywny udział uczniów w Kampanii pozwoli na zmniejszenie ilości pojazdów na ulicach Lublina, obniżenie poziomu hałasu, emisji spalin oraz poprawi poczucie bezpieczeństwa najmłodszych w rejonie szkół.

Zapraszają Urząd Miasta Lublin oraz Towarzystwo dla Natury i Człowieka - Porozumienie Rowerowe.