Strona Główna / AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

Zapraszamy na maraton meczów w hali Globus!

Od 26 kwietnia do 3 maja MKS Selgros Lublin rozegra aż trzy mecze u siebie, które w dużej mierze mogą decydować o końcowej klasyfikacji. Już w środę 26 kwietnia podejmujemy Kram Start Elbląg (g. 18), zaledwie trzy dni później, w sobotę (g. 18) Energę AZS Koszalin, 3 maja natomiast (ponownie środa, g. 18) wicemistrza kraju, Pogoń Baltica Szczecin. Serdecznie zapraszamy na te mecze.

więcej »

Piłka nożna - otwarte zajęcia Motoru Lublin

Trenerzy grup młodzieżowych Motoru Lublin zapraszają najmłodszych zawodników na otwarte zajęcia naborowe, które odbędą się 7 maja. Zapraszamy zawodników z roczników 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011 i 2012. Najlepsi dostaną możliwość kontynuowania przygody z piłką w młodzieżowych drużynach Motoru Lublin – zachęcają organizatorzy naboru. Zajęcia odbędą się 7 maja o godzinie 11:00 na boiskach przy ulicy Rusałki w Lublinie

więcej »

Akcja społeczno-edukacyjna „Żonkile”

19 i 20 kwietnia b.r. uczniowie klasy VI „b” i VI „c” w ramach Akcji społeczno-edukacyjnej „Żonkile” obejrzeli film pt.: „Nie było żadnej nadziei. Powstanie w getcie warszawskim 1943”. Przedsięwzięcie zostało zrealizowane w ramach współpracy naszej placówki z Muzeum Historii Żydów Polskich „Polin” i miało na celu upamiętnienie kolejnej rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim.

więcej »

II MIĘDZYSZKOLNY KONKURS WIEDZY O ŻYCIU I TWÓRCZOŚCI MARII KONOPNICKIEJ

POD PATRONATEM DYREKTORA SZKOŁY

PANI MAŁGORZATY STACHARSKIEJ

Mamy zaszczyt zaprosić nauczycieli i uczniów klas V-VI szkół podstawowych do udziału w konkursie poświęconym Patronce naszej szkoły.

I. Cele konkursu:

- przybliżenie uczniom postaci Marii Konopnickiej,

- popularyzacja twórczości pisarki,

- rozbudzanie i ukierunkowanie zainteresowań czytelniczych,

- kultywowanie tradycji szkoły.

więcej »

"Polska niezapominajka" Szkolny konkurs plastyczny

Honorowy patronat:

mgr Małgorzata Stacharska

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 52

im. Marii Konopnickiej w Lublinie

Organizator:

mgr Magdalena Woś (Oddział przedszkolny 0"A")

Cele konkursu:

- propagowanie Święta Polskiej Niezapominajki

- rozwijanie wyobraźni twórczej poprzez ekspresję plastyczną

- budzenie wrażliwości na piękno przyrody

- rozwijanie nawyków proekologicznych

więcej »

UWAGA! ZMIANA PRACY SEKRETARIATU.

INFORMACJA

W dniach:

  • 28.03.2017 r. (wtorek)
  • 04.04.2017 r. (wtorek)

sekretariat czynny w godzinach:
7:30 – 15:30

więcej »

,,Tak Pomagam!” XII zbiórka żywności Caritas Polska

Święta Wielkiej Nocy, podobnie jak Boże Narodzenie, to szczególny, bardzo ważny czas kiedy każdemu człowiekowi potrzebna jest bliskość drugiego człowieka. Za pomocą prostego gestu można pokazać ludziom, którzy z różnych życiowych powodów znaleźli sięw ciężkiej sytuacji, że nie są sami. Caritas pragnie na święta dotrzeć z pomocą do jak największej liczby osób niedożywionych i żyjących w ubóstwie, aby każdy mógł cieszyć się wielkanocnym śniadaniem. Produkty zebrane podczas zbiórki trafiają do najbiedniejszych dzieci, rodzin wielodzietnych, osób samotnie wychowujących dzieci, bezdomnych, chorych i bezrobotnych, a także do osób pracujących, których nie stać na zakup żywności

więcej »