Strona Główna / AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

"Zostań zwierzo-pomagaczem"

Serdecznie zapraszam uczniów do wzięcia udziału w akcji "Zostań zwierzo-pomagaczem"! Uprzejmie proszę o przekazywanie:

a)karmy dla zwierząt itp.,

b)materiałów opatrunkowych itp.,

c)koccy, zabawek czystych ręczników, poduszek itp.

więcej »

PROTOKÓŁ Z POSIEDZENIA KOMISJI KONKURSOWEJ MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO DLA ŚWIETLIC MIASTA LUBLIN

Temat konkursu: „CO SŁONKO WIDZIAŁO? Na podstawie utworów Marii Konopnickiej”.

W dniu 8 maja 2017r, w Szkole Podstawowej nr 52 im. Marii Konopnickiej w Lublinie odbyło się rozstrzygnięcie Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego:, „Co słonko widziało? Na podstawie utworów Marii Konopnickiej”.

więcej »

PROTOKÓŁ Z POSIEDZENIA KOMISJI KONKURSOWEJ MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO DLA ŚWIETLIC MIASTA LUBLIN

Temat konkursu: ,,Okładka mojej ulubionej książki''.

Dnia 5 maja 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 52 im. Marii Konopnickiej w Lublinie miało miejsce rozstrzygnięcie Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego ,,Okładka mojej ulubionej książki''.

więcej »

Konkurs Plastyczny w Ogrodzie Botanicznym 2017

Ogród Botaniczny UMCS zaprasza do udziału w Konkursie Plastycznym "Kto się lubi, a kto czubi, czyli roślinno-zwierzęce duety z naszych ogrodów". Przedmiotem konkursu jest autorska praca plastyczna płaska, nawiązująca do tytułu Konkursu „Kto się lubi, a kto czubi, czyli roślinno-zwierzęce duety z naszych ogrodów.

więcej »

Zbiórka zużytych baterii!!!

Serdecznie zapraszam do udziału w szkolnej zbiórce baterii. To już ostatnie dni zbiórki! Uczniowie, którzy oddadzą min. 5 szt baterii nagradzani są dodatnimi punktami z zachowania. Baterie po okazaniu wychowawcy wkładamy do zielonego pojemnika "REBA" ZNAJDUJĄCEGO SIĘ W SZATNI! Za parę dni przybędzie firma utylizująca baterie. Serdecznie zapraszam wszystkich uczniów do oddawania zużytych baterii. Istnieje możliwość dwukrotnego udziału w akcji.

więcej »

SPACER PO OGRODZIE BOTANICZNYM

Po długiej i dość mroźnej zimie, ciepłym przedwiośniu i kwietniu, który swoją aurą potwierdził przysłowie ludowe, rozkwita maj!. 7 maja (niedziela) odbył się spacer poświęcony obserwacji rozkwitającej natury Ogrodu Botanicznego UMCS. Podczas niego poszukiwaliśmy odpowiedzi na pytania: jak "budzą się do życia" i rozwijają różne rośliny oraz co ma na to wpływ. Przewodnik, dr Michał Czernecki, pięknie opowiadał o przyrodzie co bardzo ciekawiło wszystkich przybyłych. Wraz z Panią Moniką Stachowicz spacer odbyły uczennice naszej szkoły, Gabriela Zborowska z kl. VI A, Klaudia Sienkiewicz z kl. VI C oraz Emilia Zborowska z kl II A wraz z rodzicami.

więcej »

MISTRZ WIEDZY O CIELE CZŁOWIEKA

Dnia 4 Maja 2017 r., odbył się szkolny konkurs "Mistrz wiedzy o ciele człowieka". W zmaganiach konkursowych o formule słynnego programu telewizyjnego "1 z 10" wzięli udział uczniowie klas czwartych:

więcej »

SZKOLNY KONKURS WIEDZY EKOLOGICZNEJ

Dnia 25 kwietnia 2017 r., odbył się szkolny konkurs wiedzy ekologicznej zorganizowany z okazji obchodów Dnia Ziemi 2017 r. W zmagania konkursowych o formule słynnego programu telewizyjnego "1 z 10" wzięło udział dziewięciu uczniów z klas szóstych oraz reprezentantka klas czwartych.

więcej »

Konstytucja 3 Maja

27 kwietnia w naszej placówce odbyły się obchody 226. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji nauczyciel historii zorganizował szkolny konkurs wiedzy pod hasłem: „Konstytucja 3 Maja”. Każdą z klas IV-VI reprezentowała czteroosobowa drużyna, która pisała test oraz odpowiadała na wylosowane przez siebie pytania. Uczniowie, którzy od miesiąca przygotowywali się do konkursu, wykazali się szeroką wiedzą z zakresu XVIII – wiecznej historii Polski.

więcej »

Doświadczenia, eksperymenty….

W kwietniu podczas dodatkowych zajęć przyrodniczych uczniowie klas piątych wykonywali doświadczenia chemiczne i fizyczne. W programie były między innymi: znikający atrament, gumowe jajka, magiczne bańki i pasta dla słonia. Poniżej przedstawiamy fotorelację.

więcej »