Strona Główna / AKTUALNOŚCI

składają najserdeczniejsze życzenia

wszystkim uczniom z okazji

Dnia Dziecka!

Drodzy uczniowie życzymy Wam:

radości w każdej sekundzie,

uśmiechu w każdej minucie,

pogody w każdej godzinie,

szczęścia przez całe życie.

REKRUTACJA 2017/2018

Szkoła Podstawowa nr 52 im. Marii Konopnickiej w Lublinie to wybór potwierdzony jakością kształcenia, wychowania, opieki i bezpieczeństwa.

Szkolna zbiórka baterii

Serdecznie zapraszam wszystkich uczniów do szkolnej zbiórki zużytych baterii :) już oddaliśmy ponad 200 kg! Uczniowie proszeni są o kontakt z Panią Moniką Stachowicz w celu wzięcia udziału w akcji. Wyznaczone miejsce zbiórki baterii znajduje się w szatni :)

z wyrazami szacunku

Monika Stachowicz

Sianokosy w skansenie

W dniu 4 czerwca 2017 r., godz. 12:00-15:00 w Muzeum Wsi Lubelskiej odbędą się Sianokosy w skansenie. Koszenie, suszenie i zwózkę siana zaliczano na wsi do pierwszych poważniejszych prac polowych ujętych w cyklu roku gospodarskiego u schyłku wiosny, początków lata. Tego dnia w Muzeum grupa muzealnych kosiarzy wyruszy z zagród wiejskich na łąki w sektorze Powiśle, by zaprezentować tradycyjne sposoby i narzędzia do koszenia trawy.

Rozwiązanie akcji "Zostań zwierzo-pomagaczem!"

Szanowni Państwo! dziękuję bardzo za tak liczny udział w akcji „Zostań zwierzo-pomagaczem!” Serdecznie zapraszamy do udziału w następnych zbiórkach.

28 maja: Majówka z Botanikiem

Zapraszamy Państwa w niedzielę 28 maja br. na Majówkę Rodzinną w Ogrodzie Botanicznym:) Rozpoczęcie o godzinie 11.00 na placu przy Dworku Kościuszków. Jak co roku, zaproszone są całe rodziny, a szczególnie Ci którzy lubią zabawę i aktywne spędzanie czasu wolnego.

Narodowy Program Czytelnictwa

W ramach Narodowego Programu Czytelnictwa nasza szkoła otrzymała fundusze na zakup nowości wydawniczych do biblioteki szkolnej. W bibliotece jest wystawiona skrzynka, do której uczniowie mogą wrzucać propozycje tytułów książek które można zakupić do biblioteki. Zachęcamy do udziału w akcji:)

„Hurra makulatura” 2017 r. – II edycja

Serdecznie dziękujemy za udział w akcji „Hurra makulatura” 2017 r. – II edycja. W tej edycji całość kwoty uzyskanej ze zbiórki makulatury zostanie przeznaczona na ukwiecenie sal lekcyjnych oraz sal świetlicowych.