Strona Główna / AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

Życzenia na zakończenie roku szkolnego 2016/2017

Po dziesięciu miesiącach ciężkiej pracy nadszedł wyczekiwany przez wszystkich uczniów czas wakacji. Czas odpoczynku od książek, zeszytów, ławki szkolnej, dzwonka, porannego wstawania. Na ten czas życzymy Wam udanego wypoczynku. Cieszcie się z każdego słonecznego dnia i z każdej przeżytej przygody. Bawcie się dobrze, leniuchując w domach, na złocistych plażach, w górach i nad jeziorami.

więcej »

Szkolne Koło Caritas

Kolejny raz nasze SKC wzięło udział w konkursie ,, 4xWy” organizowanym przez Caritas Archidiecezji Lubelskie . Dzięki zaangażowaniu naszych wolontariuszy : Oliwii Pęcak, Aleksandrze Majewskiej , Julii Flak, Filipowi Pielaszkiewiczowi, Kacprowi Tarnowskiemu, Karolinie Mitrus ( klasa 4,,b”), Julii Lenart, Wiktorii Mierzejewskiej, Wiktorii Rzucidło, Paulinie Kaczyńskiej - udało nam się zebrać 547zł oraz 70 kg plastikowych nakrętek.

więcej »

Spotkanie informacyjne dla Rodziców uczniów klas pierwszych w roku szkolnym 2017/2018

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 52 im. Marii Konopnickiej w Lublinie serdecznie zaprasza na spotkanie informacyjne dla Rodziców uczniów klas pierwszych w roku szkolnym 2017/2018, które odbędzie się w siedzibie szkoły dnia 20 czerwca 2017 roku (wtorek) o godz. 18:00.

więcej »

Bezpieczne wakacje II

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna Nr 1 w Lublinie ul. Pogodna 54, organizuje spotkania wakacyjne dla dzieci klas II-V.

Termin: 26.06.17-30.06.17. 10:00-13:00

Zapisy w sekretariacie Poradni do dnia 19 czerwca 2017

tel. 81 745 85 52

więcej »

UWAGA!

UWAGA! WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO KLAS I – III ZAPLANOWANE SĄ NA 19 CZERWCA 2017 ROKU (poniedziałek) O GODZ. 11:35 NA PATIO SZKOŁY.

więcej »

GÓRA GROSZA TO PRZEDE WSZYSTKIM MY.

Możemy być dumni, że – za naszym pośrednictwem-pomagamy dzieciom, które z rożnych powodów nie mogą wychowywać się w swoich biologicznych rodzinach. W Polsce wiele dzieci znajduje się w trudnej sytuacji, a naszym wspólnym celem jest zrobienie wszystkiego co w naszej mocy, aby im pomoc.

więcej »

Domowe ZOO: rozstrzygniecie konkursu!

Kochamy zwierzęta! Zarówno te dzikie, jak i naszych domowych pupili. Niektóre lubią się przytulać i bawić. Inne to indywidualiści, chodzący własnymi ścieżkami. Podczas XIV Festynu Rodzina Felina odbył się konkurs dla uczniów. Konkurs wzorem lat poprzednich cieszył się dużym zainteresowaniem.

więcej »

Tai Chi w Ogrodzie Botanicznym!

W niedzielę rozpoczęliśmy cykl zajęć rekreacyjnych Tai Chi w Ogrodzie Botanicznym. Pogoda i frekwencja dopisały, na dowód czego przedstawiamy zdjęcia. Tai Chi (Taiji) to proste, a zarazem wyrafinowane ćwiczenia relaksujące, które pomagają rozluźnić mięśnie i oczyścić umysł ze zmartwień, a serce z lęku. W powolnych, kolistych ruchach staramy się zaangażować całe ciało, aby trafić do miejsc, które są spięte, a tym samym blokują przepływ energii, i rozluźnić je.

więcej »

"List dla Ziemi"

"List dla Ziemi" autorstwa uczennicy Małgorzaty Kowaleczko z kl. VI B biorący udział w konkursie "Konkurs na najpiękniejszy list dla Ziemi". Konkurs na najpiękniejszy list dla Ziemi jest częścią ogólnopolskiej akcji zorganizowanej przez Fundację Ekologiczną ARKA z Bielska-Białej. Celem konkursu jest wyłonienie najpiękniejszych listów napisanych podczas ogólnopolskiej akcji Listy dla Ziemi. Konkurs będzie składał się z trzech etapów. W pierwszym, przedszkola i szkoły, które brały udział w akcji, wybiorą najpiękniejsze listy napisane w ich placówkach i prześlą ich skany do organizatora. W drugim, spośród wszystkich nadesłanych listów jury wybierze finałową 100.

więcej »