Strona Główna / AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

Lublin to miasto o wielkich sportowych tradycjach w piłce ręcznej, które w maju br. gościło finalistów Pucharu Polski w piłce ręcznej kobiet i mężczyzn.Z dumą informujemy, że przypadł nam kolejny zaszczytny tytuł gospodarza imprezy o randze międzynarodowej w tej dyscyplinie.

Przed nami dwa dni wielkich sportowych emocji. W dniach 28-29 listopada br. w lubelskiej hali Globus odbędzie się Międzynarodowy Turniej Towarzyski Młodzieżowej Kadry Narodowej w piłce ręcznej kobiet.

NARODOWE CZYTANIE W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 52 W LUBLINIE

Od 2012 roku w Polsce organizowana jest akcja pod hasłem „Narodowe czytanie”. Ma ona na celu popularyzowanie literatury polskiej w szerszych kręgach społecznych. W naszej szkole również dbamy o to by głośno czytać ważne dla naszej kultury i historii dzieła literackie. Przez cały tydzień na szkolnym patio odbywało się głośne czytanie dla poszczególnych poziomów klas. Klasy młodsze oprócz czytania przygotowały piękne prace plastyczne poświecone wydarzeniom z czytanych książek oraz odegrały kilka scenek z wybranej lektury. Klasy młodsze czytały następujące lektury:

,,Lubelszczyzna dla Syrii”

Szkolne Koło Caritas włączyło się w Akcję ,, Lubelszczyzna dla Syrii”, której celem jest zebranie pieniędzy na odbudowę i remont domów rodzin syryjskich, które ucierpiały w czasie działań wojennych. Patronat nad akcja objął wojewoda lubelski profesor Przemysław Czarnek oraz Lubelski Kurator Oświaty Pani Teresa Misiuk. Podczas uroczystej Akademii z okazji Dnia Papieskiego zapoznaliśmy uczniów z ideą akcji a także zachęciliśmy do jej wsparcia. Udało nam się zebrać 520zł, które zostały przekazane na konto bankowe wyżej wymienionej akcji.

Koordynator SKCaritas SP 52

Bożena Starczewska

„Wyjątkowa lekcja historii - Święto Niepodległości”.

10 listopada w naszej placówce odbyły się obchody 99. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Z tej okazji nauczyciel historii zorganizował szkolny konkurs wiedzy pod hasłem: „Wyjątkowa lekcja historii - Święto Niepodległości”.

Każdą z klas V-VII reprezentowała czteroosobowa drużyna, która pisała test, a wcześniej przygotowała portret jednego z działaczy niepodległościowych II Rzeczypospolitej. Uczniowie, którzy od miesiąca przygotowywali się do konkursu, wykazali się szeroką wiedzą z zakresu historii Polski.

KONKURS CHARYTATYWNY

KONKURS CHARYTATYWNY DLA GRUP DZIECI I MŁODZIEŻY Z PRZEDSZKOLI, SZKÓŁ, BURS SZKOLNYCH „ILE WAŻY ŚWIĘTY MIKOŁAJ, CZYLI SPRAWDZAMY, ILE PREZENTÓW PRZYNIÓSŁ W TYM ROKU ŚW. MIKOŁAJ”.

Lubelska Wyżyna Motoryzacyjna i Maszynowa – Inżynierowie dla Lublina

Lubelska Wyżyna Motoryzacyjna i Maszynowa – Inżynierowie dla Lublina pod takim hasłem 25 października 2017 roku w Lubelskim Parku Naukowo Technologicznym odbyła się konferencja skierowana do uczniów i studentów z Lublina. Organizatorem wydarzenia był Lubelski Park Naukowo Technologiczny przy współpracy z Wydziałem Strategii i Obsługi Inwestorów Urzędu Miasta Lublin.Odbiorcami wydarzenia byli uczniowie oraz studenci, a celem konferencji była promocja edukacji technicznej i zachęcenie młodych ludzi do kształcenia się na kierunkach ścisłych i technicznych.

USTALENIE DNI WOLNYCH OD ZAJĘĆ DYDAKTYCZNYCH W ROKU SZKOLNYM 2017/18

Działając w oparciu o §5 Rozporządzenia MEN z dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. z dn. 28 sierpnia 2017 r., poz. 1603), po zasięgnięciu opinii Rady Pedagogicznej, Rady Rodziców i Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej nr 52 im. Marii Konopnickiej w Lublinie, ustala się dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktycznych w wymiarze 8 dni tj.:

Podsumowanie konkursu: „Świętego Jana Pawła II kochamy- w naszych obrazach to wyrażamy”.

W dniu 13 października 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 52 im. Marii Konopnickiej w Lublinie odbyło się rozstrzygnięcie Konkursu Plastycznego: Temat konkursu : „Świętego Jana Pawła II kochamy- w naszych obrazach to wyrażamy”.

KONKURS Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO „Erlebnisreise mit Deutsch / Z niemieckim w drogę”

Erlebnisreise mit Deutsch ” to projekt realizowany przez Goethe-Institut we współpracy z wydawnictwem LektorKlett, skierowany przede wszystkim do szkół podstawowych w ich nowym, 8-letnim, kształcie oraz 2 i 3 klas dotychczasowych oddziałów gimnazjalnych.

Zadanie konkursowe dla uczniów polega na przygotowaniu pocztówki z wakacji nad Morzem Bałtyckim / „Grȕβe aus der Ostsee”.

Termin nadsyłania prac konkursowych: 29.10.2017

Konkurs ma charakter ogólnopolski i odbywa się na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

Festiwal Nauki

W dniu 26 września b.r. uczniowie klasy VI „c” udali się do Biblioteki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, gdzie uczestniczyli w zajęciach „W szkolnej ławie i zaciszu domowym – edukacja dzieci dawniej i dziś”. Wyjście zorganizowano w ramach XIV Lubelskiego Festiwalu Nauki.