Strona Główna / AKTUALNOŚCI

„GÓRA GROSZA” XVIII EDYCJA

Serdecznie zapraszamy do udziału w XVIII edycji akcji „Góra Grosza”. Zbiórka monet trwa do 2 stycznia 2018r. Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną.

1 grosz = wielka pomoc

Nie bądź obojętny i wesprzyj potrzebujące dzieci.

Monety można przekazywać wychowawcom lub przynosić do świetlicy nr 59.

KONKURS CHARYTATYWNY „ILE WAŻY ŚW. MIKOŁAJ” ZAKOŃCZONY!

Dzięki Waszemu wsparciu udało nam się zebrać ponad 16 kg monet. Zebrana kwota została przekazana Fundacji „Szczęśliwe Dzieciństwo”. Serdecznie dziękujemy za przyłączenie się do konkursu. Zapraszamy 9 grudnia 2017r. do udziału w Orszaku Św. Mikołaja podczas którego odbędzie się rozstrzygnięcie konkursu i publiczne ważenie zebranych monet. Serdecznie zapraszamy !

Grupa wsparcia

„Nieważne ile było porażek.Pomyśl ile jeszcze w życiu czeka Cię zwycięstw.”

Jeżeli czujesz, że w Twojej rodzinie jest źle, nie wszystko układa się jak dawniej, nie wiesz co możesz z tym zrobić!Czujesz niepokój, nie wiesz co będzie dalej z Tobą i dziećmi….Próbowałeś wszystkiego, ale nic nie pomogło….

Lublin to miasto o wielkich sportowych tradycjach w piłce ręcznej, które w maju br. gościło finalistów Pucharu Polski w piłce ręcznej kobiet i mężczyzn.Z dumą informujemy, że przypadł nam kolejny zaszczytny tytuł gospodarza imprezy o randze międzynarodowej w tej dyscyplinie.

Przed nami dwa dni wielkich sportowych emocji. W dniach 28-29 listopada br. w lubelskiej hali Globus odbędzie się Międzynarodowy Turniej Towarzyski Młodzieżowej Kadry Narodowej w piłce ręcznej kobiet.

NARODOWE CZYTANIE W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 52 W LUBLINIE

Od 2012 roku w Polsce organizowana jest akcja pod hasłem „Narodowe czytanie”. Ma ona na celu popularyzowanie literatury polskiej w szerszych kręgach społecznych. W naszej szkole również dbamy o to by głośno czytać ważne dla naszej kultury i historii dzieła literackie. Przez cały tydzień na szkolnym patio odbywało się głośne czytanie dla poszczególnych poziomów klas. Klasy młodsze oprócz czytania przygotowały piękne prace plastyczne poświecone wydarzeniom z czytanych książek oraz odegrały kilka scenek z wybranej lektury. Klasy młodsze czytały następujące lektury:

,,Lubelszczyzna dla Syrii”

Szkolne Koło Caritas włączyło się w Akcję ,, Lubelszczyzna dla Syrii”, której celem jest zebranie pieniędzy na odbudowę i remont domów rodzin syryjskich, które ucierpiały w czasie działań wojennych. Patronat nad akcja objął wojewoda lubelski profesor Przemysław Czarnek oraz Lubelski Kurator Oświaty Pani Teresa Misiuk. Podczas uroczystej Akademii z okazji Dnia Papieskiego zapoznaliśmy uczniów z ideą akcji a także zachęciliśmy do jej wsparcia. Udało nam się zebrać 520zł, które zostały przekazane na konto bankowe wyżej wymienionej akcji.

Koordynator SKCaritas SP 52

Bożena Starczewska

„Wyjątkowa lekcja historii - Święto Niepodległości”.

10 listopada w naszej placówce odbyły się obchody 99. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Z tej okazji nauczyciel historii zorganizował szkolny konkurs wiedzy pod hasłem: „Wyjątkowa lekcja historii - Święto Niepodległości”.

Każdą z klas V-VII reprezentowała czteroosobowa drużyna, która pisała test, a wcześniej przygotowała portret jednego z działaczy niepodległościowych II Rzeczypospolitej. Uczniowie, którzy od miesiąca przygotowywali się do konkursu, wykazali się szeroką wiedzą z zakresu historii Polski.

KONKURS CHARYTATYWNY

KONKURS CHARYTATYWNY DLA GRUP DZIECI I MŁODZIEŻY Z PRZEDSZKOLI, SZKÓŁ, BURS SZKOLNYCH „ILE WAŻY ŚWIĘTY MIKOŁAJ, CZYLI SPRAWDZAMY, ILE PREZENTÓW PRZYNIÓSŁ W TYM ROKU ŚW. MIKOŁAJ”.

Lubelska Wyżyna Motoryzacyjna i Maszynowa – Inżynierowie dla Lublina

Lubelska Wyżyna Motoryzacyjna i Maszynowa – Inżynierowie dla Lublina pod takim hasłem 25 października 2017 roku w Lubelskim Parku Naukowo Technologicznym odbyła się konferencja skierowana do uczniów i studentów z Lublina. Organizatorem wydarzenia był Lubelski Park Naukowo Technologiczny przy współpracy z Wydziałem Strategii i Obsługi Inwestorów Urzędu Miasta Lublin.Odbiorcami wydarzenia byli uczniowie oraz studenci, a celem konferencji była promocja edukacji technicznej i zachęcenie młodych ludzi do kształcenia się na kierunkach ścisłych i technicznych.

USTALENIE DNI WOLNYCH OD ZAJĘĆ DYDAKTYCZNYCH W ROKU SZKOLNYM 2017/18

Działając w oparciu o §5 Rozporządzenia MEN z dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. z dn. 28 sierpnia 2017 r., poz. 1603), po zasięgnięciu opinii Rady Pedagogicznej, Rady Rodziców i Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej nr 52 im. Marii Konopnickiej w Lublinie, ustala się dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktycznych w wymiarze 8 dni tj.: